comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaraylı Tarık Günay'dan torpil iddialarına yanıt

21 Haziran 2020, Pazar 17:30
Galatasaraylı Tarık Günay'dan torpil iddialarına yanıt

Galatasaray başkan yardımcısı Yusuf Günay'ın yeğeni Tarık Günay hakkındaki iddialara yanıt verdi.

FutbolArena - Galatasaray Basketbol Takımı'nda forma giyen başkan yardımcısı Yusuf Günay'ın yeğeni Tarık Günay, eleştiri ve tepkilere sosyal medya hesabından yaptığı geniş açıklama ile yanıt verdi.
 

Tarık Günay'dan Galatasaray Basketbol Takımı açıklaması


"Galatasaray Basketbol A Takımı ile bir antrenmana dahi çıkmadan torpille sözleşme imzaladığı iddia edilen ben Tarık Günay, Yusuf Günay'ın yeğeni sıfatıyla maruz kaldığım iftiralara karşı gerçeği sizlerle paylaşmak isterim.

2015'te, Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonasında en iyi forvet ödülünü aldıktan sonra, yaklaşık 4 yıl önce, Galatasaray SK benimle birlikte takımımdan üç kişiye teklifte bulundu. Kulübümün bonservis talep etmesi nedeniyle transferim gerçekleştirilemedi. 2018'de TED Ankara'dan Beşiktaş'a transfer oldum ve aynı sene “2001 jenerasyonu gelecek vaad eden 20 oyuncu” arasında gösterildim.


18 yaşıma girip bonservisimi alarak hayalini kurduğum takımla BONSERVİS BEDELİ OLMADAN TRANSFER OLDUM ve TBF'NİN ZORUNLU TUTTUĞU EN ALT SINIRDAN sözleşme imzaladım ve sezona A Takımla İstanbul'daki 1 haftalık hazırlık kampıyla başladım. Sonrasında yine A takımla İtalya'da Bormio kampına katıldım. 10 günlük kamp sürecinde antrenmanların tamamında yer aldım ve bu kampta yapılan tek hazırlık maçı olan AS Monaco karşısında forma giydim.

"HERKESİN VİCDANINA BIRAKIYORUM"

Sezon boyunca A takımla antrenmanlara çıkmaya devam etmemin yanı sıra BGL'de takımım ile birlikte sayısız başarıya imza attık. İlk defa takım arkadaşlarım ve değerli antrenörlerimle birlikte final grubuna kalıp, bu grupta da 7'de 7 gibi önemli bir galibiyet serisine ulaştık. Sezon boyunca Galatasaray formasıyla çıktığım maçlarda toplam 339 sayı ile takımımda toplam sayı sıralamasında birinci oyuncu konumundayım. Attığım 68 üçlük ve %43,87'lik üçlük yüzdesiyle Basketbol Gençler Ligi toplam 3 Sayı sıralamasında ilk 3'te yer aldım.

Bu sezon 22'şer sayı attığım Fenerbahçe ve Anadolu Efes maçları dahil olmak üzere oynanan 27 maçın 9'unda takımın en skoreri ve 27 maç sonunda takımın toplam verimlilik puanı en yüksek oyuncusu oldum. Açıklamalarımın maruz kaldığım iftiralar karşısında takım arkadaşlarım ve antrenörlerim tarafından anlayışla karşılanacağını umuyorum. 19 yaşındaki genç bir sporcunun emeğinin hiçe sayılarak karalama kampanyasına alet edilmesini herkesin vicdanı ve takdirine bırakıyorum.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!