comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaraylı Maicon ve eşi Ursula'dan samimi itiraflar

16 Kasım 2017, Perşembe 21:12
Galatasaraylı Maicon ve eşi Ursula'dan samimi itiraflar

Galatasaray'ın yıldız stoperi Maicon, eşi Ursula ile birlikta kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'ın sezon başında transfer ettiği Maicon, savunmada sergilediği performansla kısa sürede taraftarlarının sevgilisi oldu. Eşi Ursula ile beraber Galatasaray Televizyon'una konuşan Maicon, Türkiye'deki yeni kariyerini anlattı.
 

Maicon ve Ursula'nın Galatasaray açıklamaları


Maicon'un GS TV'ye yaptığı açıklamaların satırbaşları şu şekilde:

"EŞİME 6 YIL ÖNCE GALATASARAY'DA OYNAYABİLECEĞİMİ SÖYLEDİM"
"6 yıl önce eşim İstanbul'a gelmiş ve Porto'ya döndüğünde İstanbul ile ilgili olarak 'Gezdiğim ve gördüğüm en iyi yerlerden' demişti. Temiz kalpliymiş. Diğer taraftan, İngiltere'deki Emirates Cup'ta Galatasaray'a karşı oynamıştım. Abarttığımı düşünebilirsiniz belki ama maçtan sonra Ursula'ya Galatasaray'ın iyi bir takım olduğunu, taraftarların tutkulu olduğunu ve bir gün burada oynayabileceğimi söylemiştim. Hem benim hem eşimin isteği bu yöndeydi. Şu anda Galatasaray'dayım ve bu nedenle çok mutluyum"

"EN İYİ ARKADAŞIM VE KOMŞUM MUSLERA"

"Çok iyi bir arkadaşlık ortamı hakim. İlk aklıma gelen isim Muslera. Aynı zamanda komşum, birbirimize gelip gidiyoruz. Ortak dili de kullanıyoruz. Bana yol gösteriyor. Bu nedenle en iyi arkadaşlarımdan biri o. Fernando ve Mariano'nun da gelmesi  benim çok yararıma oldu. İngilizce dersleri almaya başladım ve artık Bafe, Martin, Garry ile de rahat konuşabiliyorum. Kaptanımız Selçuk ve Eren de çok yardımcı oluyor. Sinan ile devamlı şakalaşıyoruz. Emrah, Koray ve diğerleri... Takımdaki arkadaşlık üst seviyede. Önemli olan takım olabilmek. Yolun sonunda mutlu sona ulaşmak istiyorsanız birlik olmanız gerekiyor. Biz de bunu fazlasıyla yapıyoruz."

"EN İYİ STOPER SEÇİLMEK İSTERİM"

"Benim için bireysel ödüllerden ziyade takımın kazanması önde gelir" diyen Brezilyalı futbolcu, "Bir stoper oyuncusuyum. Görevim defans yapmak. 'Çok gol atmak mı yoksa ligin en iyi stoperi seçilmeyi mi istiyorsun?' diye sorsanız 'En iyi stoper seçilmeyi' cevabını veririm. Bu yıl şampiyon olmak çok önemli. Evet goller beni motive ediyor, o goller puanlar getirdi ama biz sezon sonunda şampiyon olalım, attığım gollerin sayısı önemli değil"MAİCON'UN EŞİ URSULA'NIN YORUMLARI:

"Maçtan önceki konuşmalarında onu hep futboluna odaklanması ve kendisinden gol beklediğim yönünde destekliyorum. Tabii fazla şımartmadan. Belki de attığı 4 golün arkasında bu vardır. Yüzde yüz konsantre olduğunda çok mükemmel oynayabileceğini iyi biliyorum. Hata yapmasına ve kaybetmesine tahammülüm yok. Hata yapınca inanılmaz sinirleniyorum. Saha içindeki Maicon ile saha dışındaki Maicon birbirinden farklı insanlar. Saha içinde agresif. Zaten pozisyon itibarı ile de öyle olması gerekiyor. Evde ise inanılmaz. Çok iyi ve eve neşe katan bir baba"

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"