comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaraylı Maicon için açıklama: 'İyi bir oyuncu ama..."

23 Mart 2018, Cuma 17:56

Galatasaray'ın sezon başında Sao Paulo'dan 7 milyon Euro transfer ücreti ödeyerek transfer ettiği Maicon hakkında Portekiz Milli Takımı Teknik Direktörü Fernando Santos'dan açıklama ge

FutbolArena Dış Haberler - Portekiz Milli Takım Teknik Direktörü Fernando Santos, Galatasaray'ın sezon başında Sao Paulo'dan 8 milyon Euro transfer bedeli karşılığında transfer ettiği ve büyük verim aldığı Brezilya doğumlu savunma oyuncusu Maicon hakkında açıklamada bulundu.

 

Galatasaraylı Maicon, Portekiz Milli Takımı'na mı?

 

Aslen Brezilya doğumlu olan fakat adı sık sık Portekiz Milli Takımı ile de anılan Galatasaray'ın başarılı savunma oyuncusu Maicon hakkında Portekiz Teknik Direktörü Fernando Santos'tan milli takım açıklaması geldi. Santos, Galatasaraylı Maicon'nun çok iyi bir oyuncu olduğunu belirtirken ancak öncelikleri arasında bulunmadığını itiraf etti. 

"Maicon harika bir futbolcu ama şu anda seçimlerimiz arasında yer almıyor. İleride belki değişebilir."
 

Galatasaraylı Maicon kimdir? Maicon'un kariyeri


Maicon, 2009-2010 sezonundan itibaren Portekiz'in Porto ekibinde uzun yıllar forma giymiş ve kaptanlığını yapmıştı. Porto ile yollarını ayırdıktan sonra ülkesinin Sao Paulo takımına transfer olan Brezilyalı stoper sezon başında Galatasaray'a 8 milyon Euro transfer bedeli karşılığında transfer olmuştu. Brezilyalı savunma oyuncusu Maicon bu süreçte sarı kırmızılı takım ile 29 karşılaşmada 2,401 dakika süre alırken 5 gollük performans sergiledi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.