comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaraylı kaleci Muslera: "İyi durumdayız, felaket senaryolarına gerek yok"

17 Aralık 2017, Pazar 18:52
Galatasaraylı kaleci Muslera:

Galatasaray kalecisi Muslera, Yeni Malatyaspor maçının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray, Süper 16. haftasında deplasmanda Yeni Malatyaspor'a 2-1 mağlup oldu. Maçın ardından kaleci Muslera konuştu. 


Yeni Malatyaspor 2-1 Galatasaray Muslera'nın açıklamaları


"FELAKET SENARYOSU ÇİZMEYE GEREK YOK"

Bugün gerçekten aslında zor bir rakibe karşı oynadık. Taktik olarak inanılmaz iyi savunma yapan, topun arkasında 10 kişi savunma yapan, birbirine bağlı bir takımla oynadık. İlk yarının son 5 dakikasında konsantrasyon kaybı, 5 dakikada gelen goller işleri zorlaştırdı. Ne olursa olsun biz Galatasaray'ız. Ligin üstündeyiz. Bunu devam ettirmemiz gerekiyor. Kaybetmiş olabiliriz ama buradan felaket senaryoları çıkarmanın anlamı yok. Artık bugünü kenara bırakmamız gerekiyor. Ligin üstünde yer alan takımız. Önümüzde bir maç daha var ve felaket senaryoları yaratmak gerekmiyor. 
"RAKİPLER BİZİ ÇÖZDÜ"

Yeni kurulan bir takımız. İlk 8 haftada az pozisyon veriyorduk ama rakiplerimiz artık bizi daha iyi tanıyor. Ofansif oynamayı seven bir takımız. Böyle olduğu zaman bireysel hatalar olabilir. Ayrıca genelde verdiğimiz pozisyonlar kontrataklardan goller yiyoruz. Duran toplarda ise ne yazık ki çok fazla gol yedik. Bu konuda daha iyi şeyler yapmamız gerekiyor. 

"İYİ BİR KONUMDAYIZ"

Şu anda iyi bir konumdayız. Ligde ve puan cetvelinde iyi bir konumdayız. Moralimizi bozmaya gerek yok. Kafamızı kaldırmamız gerek. Daha çok maçımız var. Hedefimizin herkes bilincinde. Yolumuza devam etmemiz gerekiyor. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgil tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.