comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaraylı Feghouli: 'Açıkçası korkularım vardı.'

14 Aralık 2017, Perşembe 23:25
Galatasaraylı Feghouli: 'Açıkçası korkularım vardı.'

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Feghouli, Fransız basınına önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'ın sezon başında West Ham'dan transfer ettiği yıldız futbolcu Feghouli, Fransız basınına konuştu. Cezayirli oyuncu Galatasaray'a transfer süreci, Türkiye'deki futbol ortamı ve yaşam tarzına dair birbirinden önemli sorulara cevap verdi. 

Fransız basınında Foot Mercato'ya konuşan Feghouli'nin röportajından önemli kesitler şu şekilde:
"BURADAKİ ATMOSFER AVRUPA'DA YOK"

Havaalanına geldiğim andan itibaren Galatasaray taraftarların büyük sevgisiyle karşılaştım. Çok sıcak bir hava hava oluştu. Gerçekten buradaki atmosfer harika. Stada ilk adım attığım günde taraftarları görünce zaten hissetmiştim. Türkiye'de siz eğer sahada elinizden geleni yaptığınız zaman taraftarlar size sevgi duyuyor. Futbol kariyerim boyunca birçok yerde oynadım. Almanya, İspanya, İngiltere. Ancak hiçbir yerde Türkiye'deki futbol atmosferini görmedim. Avrupa'daki en iyi stat atmosferinin olduğu yer. 


Galatasaray'da Feghouli'nin transferi


Cezayirli futbolcu sezon başında Galatasaray'a transfer sürecini de anlattı. Sportif Direktör Cenk Ergün'ün sezon başında kendilerini en fazla zorlayan ve süreç olarak yine en fazla uzadığı transfer olarak açıkladığı Feghouli, bu konu hakkında konuştu. Cezayirli futbolcu, "Galatasaray'ın büyük bir kulüp olduğunu biliyordum. Türkiye Ligi de gelişen bir lig. Burada çok sayıda kaliteli futbolcular var. Galatasasray ile görüştükten sonra bana olan ilgilerinin ne kadar ciddi olduğunu gördüm. Ben de bu ciddiyet karşısında hep net oldum. Tabi sürecin uzadığı doğru. Çünkü West Ham'dan ayrılırken finansal olarak anlaşmam kolay olmadı. Şöyle söyleyeyim, kulüp daha önce gitmemi istemedi. Slaven Bilic döneminde iyi sonuçlar alamıyorduk ve takımda ciddi bir performans düşüklüğü vardı. Artık başka bir yerde olmam gerektiğini düşünüyordum. Bu süreçte kulüp gitmeme izin vermeyince süreç ve anlaşma durumu haliyle uzadı."

"KUPALAR KAZANMAK İSTİYORUZ"

Galatasaray'daki hedeflerine değinen Cezayirli futbolcu, "Galatasaray'da kupalar kazanmak istiyoruz. Taraftarlarımızın beklentilerinin farkındayım. Onlar öncelikle sahada mücadele eden futbolcu istiyorlar. Eğer sen de bunu sahada gösterirken taraftar sana saygı duyuyor. West Ham'dan sonra yeni bir dönem başladı benim için. Galatasaray taraftarlarına kendimi sevdirmek ve bu harika bir kulübün bir parçası olmak istedim."

"KORKULARIM VARDI"

Türkiye'ye gelmeden önce korkuları olduğunu söyleyen Feghouli, "Açıkçası Fransa'da yaratılan bir Türkiye imajı var. Siz de Fransa penceresinden bakınca ister istemez tedirgin oluyorsunuz ve bu bende de vardı. Ancak havaalanına adım attığım andan itibaren bu kaygılarım yok oldu. Ben ve ailem Türkiye'de çok mutluyuz."

"MÜSLÜMAN ÜLKEDE OLMAM"

"Müslüman bir ülkede olmam benim için tabi ki bir artı. Garip bir şekilde insanlar size bakmıyor. Sessizce yaşabiliyorsunuz. Burada kimsenin dini sorgulanmıyor ve sessizce yaşayabiliyorsunuz. 

TAKIM ARKADAŞLARIM BANA GÜVENİYOR"

"Takım arkadaşlarım bana çok güveniyor. Takımda gerçekten güzel bir hava var. Hocamızla birlikte antrenman alanında çok sayıda mütevazi arkadaşlarımız var. Başarılı olmak isteyen kaliteli oyunculara sahibiz. Hepimiz aynı yöne gitmek istiyoruz ve umarım birlikte harika şeyler yaparız.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.