comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaraylı eski futbolcu Sneijder için Sinan Engin'den dev Fenerbahçe iddiası

13 Ağustos 2017, Pazar 02:12
Galatasaraylı eski futbolcu Sneijder için Sinan Engin'den dev Fenerbahçe iddiası

Galatasaraylı eski futbolcu Wesley Sneijder'in ayrılık sürecinde Sinan Engin, Fenerbahçe ile ilgili olarak sosyal medyayı sallayan bir iddiada bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray'ın sezon başında sözleşmesini karşılıklı olarak feshettiğİ Sneijder, Fransa Lig 1 takımlarından Nice'e transfer oldu. Hollandalı yıldızın sözleşmesinin feshedilmesinden önce Türkiye'de Başakşehir ve Fenerbahçe'ye gideceği iddia edilirken, KAP'a yapılan açıklamada Hollandalı yıldız 3 yıl içinde Türkiye'de başka bir takıma giderse, Galatasaray'a 20 milyon euro tazminat ödeyeceği belirtildi. Öte yandan Sneijder ile ilgili Sinan Engin, Beyaz TV'de sosyal medyayı sallayan Fenerbahçe iddiasında bulundu. 


Fenerbahçe, Sneijder'e transfer teklifi yaptı mı?


Galatasaray'la olan sözleşmesi feshedilmeden önce izinli olduğu gerekçesiyle takımın Slovakya kampına alınmayan Sneijder'in bu dönemde Fenerbahçe ile görüştüğü Sinan Engin tarafından Beyaz TV'de iddia edildi. 

"GALATASARAY'DAN 7 ALAN SNEİJDER, 5'E FENERBAHÇE'YE GELİRİM DEMİŞ"
Sinan Engin Beyaz Futbol canlı yayında yaptığı açıklamada, "Sneijder, Galatasaray'dan 7 milyon euro alıyordu. 5 milyon euro'ya Fenerbahçe'ye gelirim demiş. Çıkıp yalanlasınlar. "Fener ağlama diye bağırdı ama Sneijder. Alır mı seni Fenerbahçe? Hadi güle güle demişler." iddiasında bulundu. 
 

Galatasaraylı eski futbolcu Sneijder'den Nice transferi sonrası açıklama


Şampiyon bir oyuncu olduğunu söyleyen Sneijder, "Ben bir winner'ım ve kaybetmekten nefred ederim. Nice'e kupa kazanmaya geldim. Kariyerimde her zaman meydan okudum. Hala şampiyonluklar yaşamak istiyorum. Bu nedenle Nice'e geldim. Burada kaliteli oyuncular var. Nice taraftarlarının da coşkusunu biliyorum. Çok ateşliler ve ben bunu çok seviyorum. Dünya Kupası'na gitmek istiyorum. Öncesinde Nice ile iyi bir sezon geçirmem gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)