comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaraylı eski futbolcu Semih Kaya'nın takımında kriz çıktı

02 Aralık 2017, Cumartesi 00:57
Galatasaraylı eski futbolcu Semih Kaya'nın takımında kriz çıktı

Galatasaraylı eski futbolcu Semih Kaya'nın takımı Sparta Prag'da üst üste alınan kötü sonuçların ardından taraftarlar isyan etti. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'ın sezon başında Çekya temsilcisi Sparta Prag'a gönderdiği Semih Kaya'nın takımında kriz çıktı. Sezon başında geçirdiği ağır sakatlığın ardından takıma yeni katılan ve form tutmaya çalışan Semih Kaya'nın ekibinde ligde üst üste alınan kötü sonuçların ardından taraftarlar antrenmanı bastı. 

"ARALARINDA PARA TOPLAYIP HOCAYA BİLET VERDİLER"
Çekya Ligi'nde 15. hafta itibariyle 25 puanla 5. sırada yer alan Sparta Prag, lider Viktoria Plzen'in tam 18 puan gerisine düştü. Şampiyonluk yarışına erken havlu atılmasının ardından taraftarlar faturayı teknik direktör Stramaccioni'ye kesti. Son antrenmanı basan taraftarlar, aralarında topladıkları paralarla İtalyak teknik direktöre "Dönüş bileti" verdi. Bu esnada güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle birlikte antrenmanı basan taraftarlar tesislerden uzaklaştırıldı. Sparta Prag'da futbolcuların da bu yaşanan olaylardan dolayı moralleri bir hayli bozuldu. 

Sparta Prag, Çek Ligi'nde 15 haftada 25 puan topladı. En son 2008-2009'da 15 maç sonunda 24 puan alabilmişti. 15 hafta sonunda takım liderin 18 puan gerisinde kaldı. En son 2005-2006'da 15 hafta sonunda liderin 17 puan arkasındaydı. Bunun yanı sıra 15 maçta 18 gol atabilen Sparta Prag 2009-2010'nun 15.haftaları sonunda 17 gol atabilmişti.


Semih Kaya Sparta Prag'da kaç maç oynadı?


Galatasaray'dan sezon başında Sparta Prag'a transfer olan Semih Kaya, bu sezon takımında sadece 2 maçta görev aldı. İkinci maçında ağır bir sakatlık yaşayan Semih, geçtiğimiz haftalarda form tutması için U21 takımıyla maçlara çıkmaya başlamıştı. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.