comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaraylı eski futbolcu Bülent Korkmaz Süper Kupa anılarını anlattı

25 Ağustos 2017, Cuma 20:57
Galatasaraylı eski futbolcu Bülent Korkmaz Süper Kupa anılarını anlattı

Galatasaraylı eski futbolcu Bülent Korkmaz, 17 yıl önce kazanılan Süper Kupa ile ilgili o zamana dair anılarını paylaştı. 

FutbolArena - Galatasaray'ın eski ve unutulmaz futbolcularından Bülent Korkmaz, 17 yıl önce kazanılan 25 Ağustos'ta kazanılan Süper Kupa maçında yaşadıklarını, o yıllara dair anılarını paylaştı. 


Galatasaray - Real Madrid (25 Ağustos 2000) Süper Kupa anıları


Galatasaray'ın eski futbolcusu Bülent Korkmaz, 17 yıl önce 25 Ağustos'ta Real Madrid'i yenerek kazanılan Süper Kupa ile ilgili anılarını paylaştı. Galatasaray - Sivasspor maçı öncesi beIN Sports'ta konuşan Bülent Korkmaz şunları söyledi:

"ŞİMDİKİ BÜTÇEYLE, O ZAMANKİ BÜTÇE ARASINDA FARK VAR"
Güzel bir gündü. Tarihinde ilk defa UEFA Kupası ve Süper Kupa kazanıyorsunuz. Takım kaptanı ve oyuncusu olarak benim için gurur verici bir olay. Üzücü olan ise 17 sene içinde bir Türk takımının Avrupa kupası kazanmaması. Şimdiki bütçe ile o zamanki bütçe arasında çok fark var. 

"OYUNCULARIN HEDEFİ YOK ŞU ANDA"

Ben burada oyuncularının da hedeflerinin olmadığını düşünüyorum. Hedefler başka yöne gitmeye başladı artık. Bizim için her zaman hedef vardı. Fatih Terim gittikten sonra bir Süper Kupa'yı kazandık ve 1 sene sonra Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıktık. 17 senedir Türkiye'ye bir Avrupa kupası gelmemesi çok üzücü. Bütçeye ve yabancı oyunculara baktığımız zaman kendimizi eleştirmemiz lazım, aynı zamanda yöneticileri de. O zamanki yabancı sayısı çok azdı mesela. 

"RAKİPLER SİZDEN ÇEKİNİYOR"

UEFA Kupası gibi büyük bir başarı gelince rakip takımalrın size inanılmaz bir saygısı var. Sizden çekiniyorlar. Çok büyük saygı gösteriyorlar ve bunu saha içinde hissediyorsun. Oyuncu için bu önemli bir hedef diye düşünüyorum. Bir anda onlarla aynı seviyeye geliyorsunuz. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)