comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaraylı Denayer'den büyük fedakarlık! Doğuştan Aslan gibi...

30 Ağustos 2017, Çarşamba 19:04
Galatasaraylı Denayer'den büyük fedakarlık! Doğuştan Aslan gibi...

Galatasaray'ın yeniden kiralık olarak kadrosuna kattığı Jason Denayer bu transferde Manchester City'nin ikna edilmesinde büyük rol oynadı. Öte yandan Belçikalı futbolcunun sarı kırmızılı takımdan son ayrılış günü ve havaalanında beklediği an yeniden akıllara geldi. 

FutbolArena Detay - Galatasaray'ın yeniden kiralık olarak kadrosuna kattığı Jason Denayer'in İstanbul'a geliş tarihi de belli oldu. Galatasaray'ın bu transferinde Belçikalı futbolcunun ısrarı büyük rol oynarken, Denayer'in bu fedakar ve ısrarcı tavrının ardından akıllara sarı kırmızılı takımdan son olarak ayrıldığı dönemde havaalanında sabahladığı gün akıllara geldi. 
 

Galatasaray'ın yeni transferi Denayer'in havaalanında sabahladığı görüntüler


Hatırlanacağı üzere daha önce de sarı kırmızılı takımda kiralık olarak forma giyen ve 2016 yılında sözleşmesi bittikten sonra İngiltere'ye dönen Belçikalı futbolcu son ana kadar havaalanında beklemişti. Denayer yaptığı açıklamada, "Jason Denayer:"Hayatımdaki en zor ve en uzun gündü. Galatasaray'a dönmek istiyordum,orada harika bir bağ kurmuştum ama bırakmadılar." ifadelerini kullandı. 

YİNE ONUN TAVRI BELİRLEYİCİ OLDU
Galatasaray'da yeni sezonda kiralık olarak forma giyecek olan Denayer'in ısrarcı tavrı bu transferde büyük rol oynadı. İngiliz kulübünün 3 yıldır kiralık olarak verdiği Jason Denayer kulübüne sürpriz bir çıkışta bulundu. Denayer, transfer döneminin Avrupa'da son gününe girilirken Jason Denayer, Manchester City Kulübüne kiralık olarak Galatasaray'dan başka bir kulüpte oynamak istemiyorum" dediği sarı kırmızılı kulübe menajeri tarafından iletildi. Bu gelişmenin ardından Manchester City kulübü henüz Denayer'e Galatasaray'a transfer olması için izin verdi. 


 

Galatasaray'ın yeni transferi Jason Denayer ne zaman İstanbul'a geliyor?


Galatasaray'ın uzun süredir kadrosuna katmak istediği Jason Denayer transferinde nihayet mutlu sona ulaşıldı. Sarı Kırmızılı kulüp Belçikalı futbolcuyu 1 yıllığına 500 bin euro bedelle Manchester City'den kiraladı. Denayer'in satın alma opsiyonu tutarı ise henüz Manchester City tarafından kulübe bildirilmedi. Öte yandan Belçikalı futbolcu THY'nin Brüksel-İstanbul seferiyle bu gece (30 Ağustos Çarşamba) saat 23:50'de İstanbul'a gelecek.

Sarı Kırmızılı kulüple ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (23 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.