comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'la iş birliği yapacak Nice'e sürpriz talip

09 Nisan 2019, Salı 10:53
Galatasaray'la iş birliği yapacak Nice'e sürpriz talip

Galatasaray ile iş birliği yapacak olan Nice Kulübü'ne sürpriz bir talip çıktı. İngiliz iş adamı Jim Ratcliffe, Fransız kulübünü satın almak istiyor.

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'ın geçtiğimiz günlerde Fransa Ligi takımlarından Nice ile iş birliği yapacağı açıklanmıştı. Galatasaray'ın MLS takımlarından Phoenix Rising ile iş birliği anlaşması yapacağını açıklamasının ardından sürpriz bir gelişme daha yaşandı. Sarı kırmızılıların, bugün yapacağı görüşmede Nice Kulübü'nün Çinli Başkanı ile de bir araya geleceği ve Fransız kulübüyle de iş birliği anlaşması yapmak istediği belirtildi. Bu gelişmelerin ardından Fransız kulübüyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. 
 

Nice Kulübü satılıyor mu? Jim Ratcliffe, Nice'i satın alacak mı?


İngiliz basınında yer alan haberlere göre İngiltere'nin en zengin iş adamlarından biri olan Jim Ratcliffe, Nice Kulübü'nü satın almak istiyor. Geçtiğimiz aylarda Chelsea'yi satın almak için 2 milyon poundluk teklif yaptığı iddia edilen Jim Ratcliffe'ın hedefinde bu kez Nice'in olduğu belirtildi. Jim Ratcliffe'ın Fransız kulübünü satın almak için 100 milyon dolar teklif ettiği iddia edildi. 

66 yaşındaki Kimya Mühendisi olan Jim Ratcliffe, geçtiğimiz yıl İsviçre Ligi takımlarından Lausanne'yi satın alarak futbol düynasına girmişti. Jim Ratcliffe'ın kişisel servetinin 21 milyar pound olduğu iddia ediliyor.


MUSTAFA CENGİZ: "TÜRK FUTBOLUNU FRANSA FUTBOLUNA KAZANDIRACAK"

Mustafa Cengiz, GS TV'de yaptığı açıklamalarda “Değerli Galatasaraylılar ve spor dünyasının sevgili üyeleri… Bugün burada bir efsanemizi ağırlamaktan çok mutluyuz. Sevgili Didier Drogba'nın Akhisar maçına girip attığı kafa golünü hala hatırlıyoruz. Onunla çok güzel bir start yaptık ve çok da güzel sonlandırdık. Hiç sonlansın istenmezdik. Sevgili Didier Drogba'yı burada ağırlamaktan çok mutluluk duyuyoruz. Galatasaray olarak sadece aidiyet duygusu değil, sahiplenme ve sadakatle değil aynı zamanda vefa ve teşekkür ile yürümek ve gelişmek istiyoruz. Bu prensiplere çok dikkat etmeye çalışıyoruz. Bu nedenle Didier Drogba'ya tekrar hoş geldin demek istiyorum. Aramıza katılmasından, bulunmasından onur duyduğumu ifade ediyorum. Phoenix Rising Kulübüne, değerli Başkanı Berke Bakay'a ve bütün Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum. Futbol dünyasının çok değerli bir mensubu ve Başkanı daha var aramızda. Sevgili Alex Zheng burada. Alex, değerli Nice Kulübü'nün Başkanı ve en büyük ortağı. Kendisi de aynı Phoenix Rising gibi bizimle uzun vadeli stratejik işbirliği anlaşması yapmayı düşünüyor. Bunun startlarını veriyor. Kendisi 2-3 gündür burada. Olumlu anlamda çok şeyler Türk futboluna ve Fransa futboluna kazandırma peşinde. Kendisine çok teşekkür ediyoruz bu ziyareti ve nezaketi için." dedi.

ALEX ZHENG: "GALATASARAY'IN BÜYÜKLÜĞÜNDEN ETKİLENDİM"

Nice Kulübü Başkanı ve Phoenix Rising FC ortaklarından Alex Zheng ise "Hem Türkiye'den hem de İstanbul'dan çok güzel ve pozitif bir enerji aldım. Galatasaray'ın tarihinden, büyüklüğünden ve camiadan çok etkilendim. Phoenix Rising'in ortağı olarak anlaşmadan çok umutluydum. İnşallah ilerleyen dönemlerde Nice Kulübü'nün de ortağı olduğum için Galatasaray ile benzer bir anlaşma yapmayı istiyoruz." diye konuştu. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)