comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın yeni transferi Cedric Carrasso yedeklere alınabilecek mi?

08 Eylül 2017, Cuma 00:22
Galatasaray'ın yeni transferi Cedric Carrasso yedeklere alınabilecek mi?

Galatasaray'ın yeni transferi Cedric Carrasso, yabancı kuralı yüzünden tribünde mi oturacak yoksa yedek kulübesinde yer alacak mı? Merak edilen soruyu yanıtlıyoruz...

FutbolArena - Galatasaray transfer sezonunun son gününde tecrübeli Fransız kaleci Cedric Carrasso'yu renklerine bağladı. 1. kalecisi yabancı olan ve Fernando Muslera'yı kesmeyi düşünmeyen Galatasaray, yeni transferi Carrasso'yu yedek oturtabilecek mi?


Cedric Carrasso tribünde mi oturacak?


Geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilen son yabancı kuralı gereği, kadroda bulunan yedek ve as kalecilerden en az biri yerli olmak zorundaydı. Bu kural da as takım kalecisini yabancı seçen takımların, yedeğe yerli kaleciler almasına neden oluyordu. 
Galatasaray ise 2. kalecisini de yerli değil yabancı olarak belirledi ancak bu sezon başında yedeğe 7 değil 10 oyuncu alınabilmesi Galatasaray'ın elini rahatlattı. 
Galatasaray şimdi hem yerli bir yedek kaleciyi örneğin Eray İşcan'ı yedeklere alabilir hem de Carrasso'yu yedeğe alabilir. Geçmişte yedek sayısı 7 oyuncu ile sınırlı olduğu için takımlar bu 7 yedeğin 2'sini kaleciden yana kullanmak istemiyor ve böyle bir tercih yapmıyordu ancak şimdi 10 yedek hakkı kulüplerin böyle bir formülü düşünebilmesini de sağladı. 

Buna göre Igor Tudor isterse Eray'ı ve Carrasso'yu yedek kulübesinde oturtabilecek. 

KURAL NE DİYOR?

Bu konu hakkında TFF'de kural şu cümlelerle açıklanmış durumda. "Kulüpler A Takım listesinde en fazla 3 kaleci bulundurabilirler. Bu kalecilerden en az birinin Türkiye A Milli Takımında oynama uygunluğu bulunan futbolcu olması zorunludur"
Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Nisan 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.