comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın UEFA toplantısı ne zaman? Mustafa Cengiz'den önemli açıklamalar

16 Mayıs 2018, Çarşamba 23:53
Galatasaray'ın UEFA toplantısı ne zaman? Mustafa Cengiz'den önemli açıklamalar

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 17 Mayıs Çarşamba günü UEFA ile yapılacak olan toplantı hakkında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Ankara'da iftar organizasyonuna katıldı ve taraftarların merak ettiği UEFA ile yapılacak toplantı hakkında bilgiler verdi. 


Galatasaray UEFA'dan ceza alacak mı?


UEFA yetkilileri ile görüşmek için yarın sabah (17 Mayıs Çarşamba) Cenevre'ye gideceklerini aktaran Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz AA'nın haberine göre yaptığı açıklamada, "Orada anlatacağız. UEFA'nın olumsuz tepkisi yok. Bizden açıklık, samimiyet ve doğruları söylememizi istediler. Her üçünü 3 ay boyunca kendilerine ispat ettik. Biz etkili bir sunum yaptık ki çok uzun süre bizi dinlediler ve inandılar. Çapraz sorular sordular ama biz her şeye hazırdık. Sunumu her duruma göre yeniden yaptık. Bu hafta Teknokent Projesi'ni anlattık. Çok şaşırdılar. Yarın da geldiğimiz son durum hakkında kendilerine bilgi vereceğiz." ifadelerini kullandı.

Galatasaray Kulübü hakında 300'den fazla hukuk davası olduğunu ve futbolcu alacaklarıyla ilgili problemlerin bulunduğunu dile getiren Cengiz, sözlerini şöyle tamamladı:
Öncelikle bonservis bedelerini, kredi borçlarını ödedik. Borcun yapılandırılması değil banka kredilerini yeniden yapılandırmaya gittik. Hukuki zemin hazırlanıyor. UEFA'ya '24 ay sonra denk bütçeye geliriz' dedik. Kriz ortamında dahil. İsraftan kaçındıkça, küçülmeden, nokta atışlarla, özellikle de futbolla doğru hamleler yaptıkça menajerlere çok para kaptırmadıkça Galatasaray, 2 yıldan önce de mali anlamda rahatlığa kavuşacaktır."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"