comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın transferlerinde Fatih Terim dönemi

12 Ocak 2018, Cuma 09:40
Galatasaray'ın transferlerinde Fatih Terim dönemi

Galatasaray yönetimi teknik direktör Fatih Terim'i raporu doğrultusunda Fatih Terim tarafından transfer edilmesi istenilen oyuncuların görüşmelerini sürdürüyor. 

FutbolArena - Galatasaray futbol takımı teknik direktör Fatih Terim önderliğinde ikinic yarı hazırlıklarını Antalya'da gerçekleştirilen kamp çalışmaları ile sürdürüyor. Galatasaray Transfer haberleri FutbolArena'da. 


Galatasaray devre arasında kimleri transfer edecek?


Galatasaray yönetimi teknik direktör Fatih Terim'i raporu doğrultusunda Fatih Terim tarafından transfer edilmesi istenilen oyuncuların görüşmelerini sürdürüyor. Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, bugüne kadar Tudor döneminden temasa geçilen oyunculara karışmayan Fatih Terim, artık kendi havuzundaki isimlerle görüşecek.

ASAMOAH'DA YAŞANAN SIKINTI ÜZERİNE KENDİ PLANINI DEVREYE SOKTU
Fatih Terim'in takımın başına gelmesinin ardından Galatasaray transferde yeni bir sürece girdi. Cim-Bom'un ara transfer dönemi için bir numaralı hedefi olan Asamoah için Juventus'tan gelen yanıt üzerine tecrübeli teknik adam strateji değişikliğine gitti.  Tudor döneminde transferle ilgili alınan kararlar ve temasa geçilen oyunculara 'hayır' demeyen Terim, sol bek konusunda Asamoah'ta yaşanan sıkıntı üzerine kendi planını devreye sokma kararı aldı.

Tecrübeli teknik adam solbek dışında alınması planlanan ismin hem forvet hem de sol tarafta oynayabilme özelliğinin olmasını istedi. Terim böylece tek oyuncudan iki noktada faydalanmak istiyor. 

'TERİM NETWORK'

Bu oyuncu yeri geldiğinde Gomis'e alternatif olacak yeri geldiğinde ise öndeki üçlü hücum hattının solunda oynayabilecek.  Sarı-kırmızılı teknik adam yapılacak iki nokta transferi ise kendi bağlantıları ile gerçekleştirecek. Böylece ara dönem için "Terim network" devrede olacak. Sarı-kırmızılı çalıştırıcı bu havuzdan belirleyeceği isimlerin transferi için mesai harcayacak.


Galatasaray transferde Ndiaye'yi satacak mı?


Stoke City'nin, Ndiaye için 20 milyon euro teklif ettiği iddiasına yöneticiler " Stoke City'den Galatasaray Kulübüne gelen herhangi bir resmi teklif yok. Biz Ndiaye'yi kadromuza kattığımız dönemde Stoke City'de talipti. Ancak şu anda bize resmi ya da menajerler aracılığı ile böyle bir teklif gelmedi"21. şampiyonluk hedefinde as oyuncuları için üst düzey bir teklif olmadıkça değerlendirmeye almayacak olan Galatasaray Kulübü, İngilizlere açık kapı bırakmadı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)