comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın transferine engel olan Spinazzola sakatlandı

03 Eylül 2017, Pazar 18:09
Galatasaray'ın transferine engel olan Spinazzola sakatlandı

Galatasaray'ın Asamoah transferine engel olan Leonardo Spinazzola kadrodan çıkarıldı.

FutbolArena - Galatasaray transfer görüşmelerinde Kwadwo Asamoah için günler süren bir mesai harcamıştı. Bu transfer görüşmeleri sırasında Juventus'un beklentisi daha önce Atalanta'ya kiraladığı Leonardo Spinazzola'nın geri dönmesiydi. 
 

Asamoah'ın Galatasaray'a transfer olamama sebebi


Juventus, 2 yıllığına Atalanta'ya kiraladığı 24 yaşındaki sol beki Leonardo Spinazzola'yi bu yaz kadrosuna katabilmiş olsaydı, Kwadwo Asamoah'ın takımdan ayrılmasına izin verecek ve Galatasaray da Asamoah'ı transfer edebilecekti. 

Buna karşın Atalanta 2 yıllık kiraladığı Spinozzola'yı bir türlü elden çıkarmadı ve Spinozzola da çok istediği halde Juventus'a dönemeyince Asamoah da Juventus'ta kaldı. Bu transfer için Galatasaray, Juventus, Spinozzola ve Asamoah'ın tüm ısrarlarına rağmen Atalanta'nın tutumu hem futbolcuları hem de Galatasaray ve Juventus'u etkilemiş oldu. 
SPİNOZZOLA ATALANTA'YA YAR OLACAK MI?

Transfer sezonu İtalya'da kapandı ve Asamoah Juventus'ta, Spinozzola da Atalanta'da kaldı. İtalya Milli Takımına çağırılan Spinozzola ise sakatlanarak Milli Takım kadrosundan çıkarıldı. İsrail maçı öncesi İtalya'da Spinazzola'nın yerine Zappacosta kadroya dahil edildi.

Atalanta'nın elinde tutmak için büyük çapa harcadığı oyuncunun Milli Takım kampında sakatlanması büyük yankı uyandırırken, 'Spinozzola Atalanta'ya yar olmayacak' şeklinde yorumlandı. 

24 yaşındaki İtalyan sol bekin sağlık durumu ile ilgili henüz ayrıntılı bir açıklama ise yapılmadı.

Galatasaray ile iligli tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.