comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın transferdeki gözdesi Arda Turan Barcelona'da kadro dışı

25 Ağustos 2017, Cuma 21:47
Galatasaray'ın transferdeki gözdesi Arda Turan Barcelona'da kadro dışı

Galatasaray'ın transfer etmek istediği Arda Turan, Barcelona'da yine kadroya alınmadı. 

FutbolArena - Galatasaray'ın transferdeki gözdesi Arda Turan Barcelona'da yine kadroya alınmadı! Katalan ekibinin La Liga'da Alaves ile oynayacağı maçın kadrosuna milli futbolcu dahil edilmedi. Neymar'ın ayrılması ve Suarez'in sakatlığının olduğu dönemde Arda Turan'ın maç kadrosuna alınmaması ayrılık söylentilerini artık iyiden iyiye kuvvetlendirdi. 
 

Barcelona'da Arda Turan oynuyor mu?


Barcelona'da yeni sezonda kadroda düşünülmeyen Arda Turan, Katalan ekibinin bu hafta ligde oynayacağı Alaves maçının kadrosuna da dahil edilmedi. Galatasaray'a transfer olacağı söylentilerinin ardından sportif direktör Cenk Ergün'ün de bizzat bu gelişmeyi doğrulaması üzerine Barcelona'da Alaves maçının da kadrosuna alınmayan Arda Turan ile ilgili verilen bu kararın ayrılma ihtimalini güçlendirdi. Öte yandan Arda, Milli takımın Ukrayna ve Hırvatistan ile oynayacağı maçların kadrosuna çağrıldı. 
 

Galatasaray Arda Turan'ı transfer edecek mi?


Luis Enrique'nin, Barcelona'dan ayrılması, Arda Turan'ın da takımdaki konumunu etkiledi. Yeni hoca Valverde'nin onu planlarında düşünmemesi sonrasında Arda, Galatasaray'ın kendisine olan ilgisine kayıtsız kalamadı. Aynı dönemde Mircea Lucescu'nun da onu tekrar A Milli Takım'a çağıracak olması, milli futbolcunun Türkiye'ye dönme planını hızlandırdı. Ay-Yıldızlılar'ın, 2018 Dünya Kupası finallerine katılmasına yardımcı olmak isteyen Arda, düzenli olarak forma giyebileceği Aslan'a da dönerek, kariyerinde yeniden bir patlama yapmayı hedefliyor.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.