comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın transfer hedefi Adrien Thomasson kimdir? Nasıl bir futbolcu?

22 Mart 2018, Perşembe 17:45

Galatasaray'a transfer olacağı yönünde haberler çıkan Fransız futbolcu Adrien Thomasson'u, Fransa ligini yakından takip eden scout Batuhan Hakcıl'e sorduk.

FutbolArena Analiz - Galatasaray transfer gündeminde yer alan Fransız futbolcu Adrien Thomasson'u menajer Batur Altıparmak'ın scout ekibinden Batuhan Hakcıl'e sorduk. Fransa liglerini yakından takip eden Hakcıl, Nantes forması giyen Thomasson hakkında FutbolArena'ya özel yorumlarda bulundu.


Adrien Thomasson hangi pozisyonda oynuyor?


Adrien Thomasson hakkında bilgi veren Hakcıl oyuncu hakkında konuşurken, "Sağ ayaklı olsa da sol ayağını da kullanabiliyor." derken, "Bu sayede çok pozisyonda oynayabilen, joker olarak kullanılabilen bir isim. Kanatlar dışında 8 numara pozisyonunda da oynayabiliyor" yorumunu yaptı.


Adrien Thomasson kaç yaşında, nereli? Milli Takımı


10 Aralık 1993 doğumlu olan Fransız futbolcu aslen Hırvat asıllı. Thomasson henüz milli takım seçimini yapmadığı için milli maçlarda oynamadı.

GÜÇLÜ YÖNLERİ
Hakcıl'a göre Thomasson'un en iyi olduğu konular yüksek tempolu oynaması ve çalışkanlığı bunun yanı sıra Thomasson topla arası da oldukça iyi bir oyuncu ve topu ayağına yapıştırabiliyor.

Küçük fiziğine göre Thomasson'un mücadele gücü yüksek bir oyuncu olduğuna değinen Hakcıl, "Oyun zekası sayesinde küçük fiziğini avantajına kullanabiliyor" dedi.

Thomasson'un oyun içinde doğru pozisyon alan ve doğru kararlar veren bir futbolcu olduğunu vurgulayan Hakcil, "Pas isabeti yüksek, topu ayağında ezmeyen ve oyun sıkıştığında inisiyatif alıp kanattan oyun kurabilen bir futbolcu" yorumunda bulundu.

EKSİK YÖNLERİ

Thomasson'bu pozitif özelliklerine rağmen kanat oynadığında fazla göze çarpan bir oyuncu olmadığına değinen Hakcil, "Dikkatli izlendiğinde sahada doğru işler yaptığı görülüyor ama hemen göze çarpan bir futbolcu değil" dedi. 

Top ayağındayken temaslı oyuna girdiğinde Thomasson'un ayakta kalmayı bildiğini ancak atıp geçebilecek bir oyuncu olmadığını da söyleyen Hakcıl, "Sıkışık oyunda etkisi düşüyor ve hava toplarında da çok etkisiz" ifadelerini kullandı.

"ROTASYON OLUR"

Hakcıl son olarak Thomasson'un Galatasaray için yıldız profilli bir oyuncu olmayacağını ama rotasyonda düşünülebileceğini dile getirdi. 

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.