comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın toplam borcu ve UEFA tablosu açıklandı

20 Haziran 2020, Cumartesi 17:40
Galatasaray'ın toplam borcu ve UEFA tablosu açıklandı

Galatasaray'ın toplam borcu açıklandı. Başkan Yardımcısı Kaan Kançal, mali durum tablosu hakkında son bilgileri aktardı. 

FutbolArena - Galatasaray Divan Kurulu'nda kulübün 31 Mart 2020 itibariyle net borcu açıklandı. Galatasaray'ın 31 Mart 2020 itibariyle konsolide net borcu 1 milyar 656 milyon TL olarak açıklandı. 


Galatasaray Haberleri: Galatasaray'ın toplam borcu ne kadar?


Galatasaray Başkan Yardımcısı Kaan Kançal, "Takımımız iyi mücadelesiyle zirveye 3 puan yaklaşmıştı. Pandemi nedeniyle verilen aradan sonra oynadığımız ilk maçta yaşadığımız yenilgi ve talihsiz sakatlıklar bizleri üzdü. Ancak şampiyonluk iddiamız devam etmektedir. Teknik ekibimize ve futbolculara güvenimiz tamdır." diye konuştu. 

NAKİT AKIŞI KAYBI 35 MİLYON EURO

Kaan Kançal, "Pandemi sürecinde yayın gelirlerimiz tamamen durmuştur. Mart, nisan ve mayıs gelirlerimizi alamadık. Mağazalarımız kapatılmıştır. Satamadığımız stokların maliyeti oluştu. Bu dönemde kur farkı zararlarımız oldu. Sponsorlarımız sağ olsun, çok fazla zarar etmeden biraz vade ötelemeleriyle tahsilatlarımızı yapabildik. Ancak ekonomik daralma sebebiyle önümüzdeki sezon sponsorluk gelirlerimizde muhtemel bir azalma söz konusu olacaktır. Gişe hasılatımız kesilmiştir. Daha da önemlisi belirsizlik sebebiyle önümüzdeki sezon için yapmayı planladığımız gişe satışlarını yapamıyoruz. Tüm bunların bize yaptığı nakit akış kaybı yaklaşık 35 milyon Euro'dur. Yani yaklaşık bir UEFA Şampiyonlar Ligi gelirimizi kaybettiğimizi söyleyebilirim." ifadelerini kullandı. 


20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!