comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın toplam borcu açıklandı

13 Eylül 2017, Çarşamba 16:40
Galatasaray'ın toplam borcu açıklandı

Galatasaray'da bugün gerçekleştirilen Divan Kurulu'nda sarı kırmızılı takımım toplam borcu açıklandı.

FutbolArena - Galatasaray'da Divan Kurulu toplantısı bugün gerçekleşti. Sarı kırmızılı yönetimde mali işlerden sorumlu yönetici İsmail Sarıkaya, kulübün toplam borçunu üyelere açıkladı. Galatasaray ile ilgili son dakika gelişmeleri FutbolArena'da.


Galatasaray'ın toplam borcu ne kadar?


Galatasaray'ın Gayrettepe Dedeman Otel'de gerçekleşen Eylül ayı divan kurulunda sarı-kırmızılıların borcu da açıklandı. Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Sarıkaya, mali konularla ilgili kulüp adına konuşma yaptı. Sarıkaya, kulübün borcunun 2 milyar 521 milyon TL, alacağının ise 1 milyar 641 milyon TL olduğunu açıkladı. Sarıkaya, alacak-borç farkının da 880 milyon TL olduğunu belirtti.

Galatasaray Kulübü ve bağlı ortaklıkların 31 Mart 2017 tarihi itibariyle borcunun 2 milyar 391 milyon TL olarak açıklanmıştı.
 

Galatasaray'da Dursun Özbek'ten transfer açıklaması


Galatasaray'da Eylül ayı Divan Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Divan Kurulu'nda konuşan Dursun Özbek yapılan transferler hakkında rakamsal olarak üyelere bilgi verdi. Transfer çalışmalarını uzun vadeli plan dahilinde yaptıklarını belirten Dursun Özbek şu ifadeleri kullandı;
''TÜM OYUNCULARLA BİZZAT GÖRÜŞTÜM''

''Kurduğumuz bu takım performansıyla her sene Galatasaray Sportif AŞ'ye belli seviyede para getirecek. 4 sene boyunca bu takım iyi oynayacak, taraftarlar destek verecek. Böylece üretim yapacağız. Şampiyonlar Ligi'ne katılmakla gelecek para 35-40 milyon Euro. Bu paraları, gelecek için harcadık. Yapılan transferler ile bizzat kendim futbolcularla görüştüm, transferleri kendim yaptım.''

BASKETBOL SALON MÜJDESİ

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, yaptığı konuşmada taraftarlara basketbol salonu müjdesi verdi. Dursun Özbek: ''Basketbol salonu projesi onaylandı. Ruhsat çalışmaları yapılıyor. Yakın bir tarihte temel atma töreni gerçekleştirilecek.'' dedi.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haber turu (19 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.