comScore
bilyoner

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın Tolga Ciğerci beklentisi

30 Eylül 2017, Cumartesi 12:37
Galatasaray'ın Tolga Ciğerci beklentisi

Galatasaray sağlık heyetinin Milli Takım'dan affını istediiği Tolga Ciğerci, Mircea Lucescu tarafından aday kadroya dahil edildi. 

FutbolArena Özel - Türkiye A Milli Takımımızın İzlanda ve Finlandiya ile oynayacağı Dünya Kupası Eleme Grubu karşılaşmasının aday kadrosu açıklandı. Türkiye A Milli Takımımızın aday kadrosunda Galatasaray'da sakatlığı bulunan Tolga Ciğerci de yer aldı.


Galatasaray'da sakatlığı bulunan Tolga Ciğerci, Milli Takıma çağırıldı


Galatasaray forması ile Süper Lig'de kariyer rekoru kıran Tolga Ciğerci, kalan 6 haftada sarı kırmızılı takımın skor yükünü de çekmiş ve büyük bir çıkış göstermişti. Tolga Ciğerci geçtiğimiz günlerde sakatlanırken, oyuncunun 2 hafta dinlendirileceği ve milli aradan sonra Fenerbahçe derbisine yetiştirileceği açıklanmıştı.

Yaşanan bu sakatlık üzerine Galatasaray sağlık heyeti Tolga Ciğerci'nin raporlarını Milli Takım doktorlarına göndermiş ve oyuncunun affını istemişti. Ancak A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Tolga Ciğerci'yi İzlanda ve Finlandiya maçı kadrosuna dahil etti.
KADRODAN ÇIKARILMASI BEKLENİYOR

4 yıl önce Tolga'yı ameliyat eden Almanya'daki klinikten gelen yazılı raporları da Lucescu'ya ileten Galatasaray'da endişe hakim.

Galatasaraylı yöneticiler bu konuda, "Tolga geçen yıl da aynı sakatlığı yaşadı. Kariyerinde Almanya'da bu sorun nedeniyle uzun süre sahalardan uzak kaldı.Futbolcunun ayak tabanında bulunan ödemi ile oynamaya devam etmesi halinde 3 ay sahalardan uzak kalma tehlikesi var. Ve aynı zamanda Tolga Ciğerci de, bu ağrının da kronikleşme riski de bulunuyor. Bunların hepsini Alman doktorlarda raporunda iletti. Biz Galatasaray olarak bu yüzden Tolga için frene bastık" ifadesini kullandılar.

Galatasaray Kulübü, Tolga'nın kadrodan çıkarılmasını bekliyor
 

Galatasaray, Tolga Ciğerci için Milli takımdan afını istemişti


Eklem kapsülünde ödem oluşan ve Galatasaray Sağlık Kurulunun uzun süreli bir sakatlık yaşamaması adına en az 2-3 hafta dinlendirilmesini ön gördüğü Tolga Ciğerci'nin, tüm MR sonuçları, tetkikleri ve tedavi programı Lucescu ve A Milli Takım Sağlık Kuruluna gönderildi.

Galatasaray Kulübü ve Sağlık Kurulu, bu hafta A Milli Takım aday kadrosunu açıklayacak olan Lucescu'dan kısaca Tolga Ciğerci'nin kötü bir durum, sakatlıkla karşılaşmaması adına Milli Takımdan affını istedi.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!