comScore

Galatasaray Galatasaray

"Galatasaray'ın tek yolu Fatih Terim"

11 Ağustos 2017, Cuma 10:56

Galatasaray ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Mehmet Demirkol, sarı kırmızılılarda başarı için tek yolun Fatih Terim olduğunu söyledi.

FutbolArena - Galatasaray Transfer çalışmaları kapsamında önemli oyuncuları kadrosuna katmasına rağmen teknik direktör Igor Tudor'un geleceği tartışılıyor. Sarı kırmızılılarda Fatih Terim'in yeniden göreve gelmesi adına taraftarlrın baskısı olsa da başkan Dursun Özbek, böyle bir durumun şu anda mümkün olmadığını ve Tudor ile yola devame deceklerini açıkladı.


Mehmet Demirkol'dan Galatasaray için Fatih Terim iddiası


Habertürk Gazetesi'ne değerlendirmelerde bulunan Mehmet Demirkol ise Galatasaray'da başarı için tek yolun Fatih Terim olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

"Yönetim, teknik direktör, içerideki birçok oyuncu gibi birçok önemli unsura karşı taraftarın güveni yok. Güvenin olmadığı yerde ne kadar iyi transferler yaparsanız yapın istenen sonuçları almak zordur. Kadronun oturma sürecince karşılıklı güven bir numaralı faktördür. Galatasaray'ın bu unsurlardan en az birini çok güvenilir bir isimle tamamlaması, güçlendirmesi gerekir. Buradaki en kolay hamle de Fatih Terim'in takımın başına getirilmesi. Uzun vadede Şampiyonlar Ligi gelirleri olmadan bu tip harcamalar yapmak, takımı sıkıntıya sokar. Galatasaray'ın çıkar yolu şampiyon olarak Şampiyonlar Ligi'ne katılması. Bunun için de tek isim Fatih Terim gibi duruyor…
"TUDOR'UN İŞİ ÇOK ZOR"

Faruk Süren tarzı güçlü bir başkan ve güçlü bir yönetim olsaydı teknik direktörlük için gelecek vadeden Igor Tudor'un arkasında durulabilirdi. Ancak Dursun Özbek ve yönetiminin gücü ve kredisi yokken Tudor'un da işi zor.

Lucescu operasyonu aslında Fatih Terim'in önünü kesme operasyonuydu. Yönetimin içerisinde ve dışarıda Terim ismine sıcak bakmayanlar var. Çünkü Terim, geldiği yerde başkanla birlikte tek yetkili olmak ister. Bunu da birçok yönetici istemez. Ancak Galatasaray'ın durumuna bakıldığında başka çıkar yol görünmüyor."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)