comScore

Galatasaray Galatasaray

'Galatasaray'ın stadında çok korkardık!' Efsane Fransız'ın sözleri

07 Şubat 2020, Cuma 21:30
'Galatasaray'ın stadında çok korkardık!' Efsane Fransız'ın sözleri

Marcel Desailly, futbolculuk döneminde rakip olarak gittiği Highbury'yi anlatırken Galatasaray'ın stadını örnek verdi. 

FutbolArena - Fransız futbolunun efsane isimlerinden Marcel Desailly, Arsene Wenger ile birlikte beIN Sports'un konuğu oldu. 

Arsene Wenger, Desailly'nin futbolu bırakmasına yakın olarak stadyumların değiştiğini söylerken, 51 yaşındaki Desailly ise Highbury stadını anlatırken Galatasaray örneğini verdi. Desailly'nin sözleri şu şekilde:
"SOYUNMA ODALARININ ÖNEMİ BÜYÜKTÜR"

Mimara göre soyunma odasının önemi yoktur. Onun için sadece kulis görevi görür. 2-3 talimat alır, hepsi bu. Aksine, biz orada anılarımızı paylaşıyoruz ve mücadelelere hazırlanıyoruz. Bizler sanatçıyız. Ben şu an efsane futbolcu olarak görülüyorum. Sanatçılar iyi bir hazırlık için samimi bir ortamda toplanmak isterler. 

"HIGHBURY'DE BASKI BÜYÜKTÜ AMA GALATASARAY STADINDAKİ KADAR KORKMAZDIK"

Highbury'de hep rakip oyuncu olarak bulundum ve çok özel bir stadyum olduğunu söyleyebilirim. Çok büyük değildi fakat tribünler sahaya yakındı. Bu nedenle normal performansımızın yüzde 15-20 civarında eksi kısmıyla oynuyorduk. Stadın küçük olduğunu biliyorduk ve büyük bir baskıya uğrayacağımızın farkındaydık. Overmars'a sahiplerdi. O dönemki Arsenal'in enerjisi çok üst seviyedeydi. Viera tarafından bozguna uğratılacağımızı bilirdik.  Seyirciler sahaya oldukça yakındı. Galatasaray'ın stadında olduğu kadar korkmazdık fakat çok yakınımızda olduklarını hissederdik. Soyunma odasına geldiğimizde taraftarların yüzlerini gördük. Hepimizin yüzüne baskıyla bakardık. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!