comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın savunması fark yaratıyor! Sadece 11 gol

06 Nisan 2018, Cuma 14:19

Galatasaray, Süper Lig'de 27 haftayı lider kapatırken hem savunmada hem de hücumda rakiplerine fark attı.

FutbolArena Analiz - Galatasaray, Süper Lig'de geride kalan 27 hafta sonunda bir puan farkla lider durumda. Cimbom puan konusunda rakipleriyle farkı açamasa da savunma ve hücum istatistiklerinde en yakın rakiplerine fark atmış durumda.


Galatasaray akan oyunda gol yemiyor


Galatasaray özellikle savunmanın göbeğinde Serdar ve Maicon ile bu ikisinin önünde de Fernando veya Donk ile merkezi iyi kapatmasının ödülünü alıyor. Cimbom Opta'nın verilerine göre akan oyunda sadece 11 gol yiyerek rakiplerine bu alanda fark attı.

Cimbom 23 gol yiyen Beşiktaş ve 27 gol yiyen Başakşehir'den sonra 29 golle en az gol yiyen 3. takım olsa da bu gollerin sadece 11'ini akan oyunda yedi. Galatasaray duran top sorununa çare bulamadığı için iyi savunma yapsa da bir çok maçtan gol yemeden kurtulamadı. 
Galatasaray akan oyunda sadece 11 gol yerken ligin akan oyunda en az gol yiyen takımı oldu. Başakşehir akan oyunda 17 gol, Beşiktaş da 18 gol yedi. Üç büyükten sonra en sağlam savunma ise akan oyunda 20 gol yiyen Yeni Malatyaspor'dan geldi. 


Süper Lig'in en az şut çektiren takımı Galatasaray


Galatasaray ayrıca rakiplerine şut da attırmıyor. Rakipler maç başına Galatasaray kalesine 9.6 şut çekebilirken 2. sırada Beşiktaş da 9.7 ile Galatasaray'dan sonra kalesine en az şut çektiren 2. takım oldu. 3. de 10.3 ortalama ile Fenerbahçe oldu.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.