comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi gelirleri belli oldu

11 Temmuz 2019, Perşembe 19:11
Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi gelirleri belli oldu

Bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne direkt olarak grup aşamalarından katılacak olan Galatasaray'ın gelirleri belli oldu. UEFA tarafından 2019/20 sezonu gelir sistemi açıklandı. 

FutbolArena - UEFA resmi internet sitesinden 2019/2020 sezonunda Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi kupalarının gelir sistemi açıklandı. Kupalara katılım ücreti dışında performans gelirleri ve tüm gelir dağılımları belirlendi. 


Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nden ne kadar kazanacak?


Şampiyonlar Ligi'ne bu sezon bilindiği üzere Galatasaray direkt olarak katılırken, Medipol Başakşehir ise 2 ön eleme turu oynayacak. Galatasaray bu sezon gruplara direkt olarak katılacak diğer takımlar gibi 15.25 milyon euro ayak bastı parası alacak. Sarı kırmızılılar ayrıca grup aşamalarında her galibiyet için 2.92 milyon euroyu kasasına koyacak. UEFA'dan yapılan açıklamada bu sezonun performans gelirleriyle birlikte grup aşamalarından sonraki kalifiyeler için gelir sistemi belirlendi. 

GELİR SİSTEMİ:
Katılım ücreti: 15.25M€
Galibiyet: 2.7M€
Beraberlik: 900.000€

Son 16 turu: 9.5M€
Çeyrek final: 10.5M€
Yarı final: 12M€
Final: 15M€
Şampiyon: 19 milyon euro


 

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi muhtemel rakipleri


Şampiyonlar Ligi'nde önümüzdeki ülkemizi temsil edecek olan takımlardan Galatasaray, 4. torbadan kura çekimine katılacak. Son 5 sezonda 22.000 puan toplayan sarı kırmızılı ekip kura çekimine geçen sezon olduğu gibi yine 4. torbadan girecek. Temsilcimizin ilk torbadaki tüm muhtemel rakipleri kesinleşti. Son olarak Şampiyonlar Ligi finalinde kupayı müzesine götüren Liverpool, Galatasaray'ın 1. torbadaki muhtemel rakiplerinden biri oldu. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)