comScore
1 / 7

Galatasaray'ın kralı Norveç'ten gelecek! Tetteh pahalı olunca...

 

FutbolArena - Birinci santrafor konusunda Alan, Batshuayi gibi isimler üzerinde duran Galatasaray’ın son olarak Sparta Prag’dan Benjamin Tetteh ile ilgilendiği ortaya çıkmıştı. 

 

2 / 7
Ancak Benjamin Tetteh transferinde ortaya çıkan rakamlar Galatasaray’ın rotasını başka isimlere kırmasına neden oldu.
3 / 7
Golcü transferinde sezon başındaki sıkıntıya düşmemek için A’dan Z’ye kadar plan yapan Galatasaray’ın bir diğer hedefinin ise Stabaek forması giyen Franck Boli olduğu öğrenildi.
4 / 7
Scout ekibinin olumlu rapor verdiği Franck Boli’yi Fatih Terim’in de alternatif olarak kadrosunda görmek istediğini Abdürrahim Albaurak ile paylaştığı bildirildi. Fatih Terim’in Franck Boli ismini sol kanatta da oynayabilmesi nedeniyle özellikle istediği kaydedildi.
5 / 7
Maliyeti Benjamin Tetteh’in çok altında

Scout ekibinin bulduğu Benjamin Tetteh konusunda rakamların beklenmedik seviyelere gelmesi Galatasaray’ın transfer komitesini de şaşkına çevirdi. Birçok İngiliz Kulübü’nün peşinde olduğu Benjamin Tetteh, mali krizde bulunan Sparta Prag için de oldukça değerli. Bu nedenle Çekya temsilcisi Benjamin Tetteh için 10 milyon Euro bonservis bedeli belirledi.
6 / 7
Bu nedenle de Franck Boli ismine yönelen Galatasaray’ın Stabaek Kulübü’ne 2 milyon Euro teklif etmeyi planladığı öğrenildi.
7 / 7

25 yaşındaki Franck Boli, 2017-2018 sezonunda Stabaek takımıyla çıktığı 34 maçta 20 gol atarak dikkatleri üzerine çekti. Fildişi Sahili oyuncunun takımıyla 2021 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

Fotospor