comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın Kemerburgaz tesislerine silahlı baskın

27 Nisan 2021, Salı 09:40
Galatasaray'ın Kemerburgaz tesislerine silahlı baskın

Galatasaray'ın Kemerburgaz'da yer alan tesislerine silahlı saldırı düzenlendi.

FutbolArena - Galatasaray'ın uzun uğraşlar sonucu kulübe kazandırdığı Kemerburgaz Tesisleri'ne silahlı baskın yapıldığı belirtildi. Spor Arena'dan Ali Naci Küçük'ün haberine göre, tesis arazisinda daha önce yer alan işletmecinin destekçisi olduğu iddia edilen bir grubun tesislere silahlı baskın yaptığı ifade edildi.

SİLAHLARLA ARAZİYİ BASTILAR
Spor Arena'da yer alan habere göre; Spor Arena'nın haberine göre; Başkan Cengiz lansmanda arazideki maden şirketi ile mücadelelerinin 3 yıl sürdüğünü belirtirken araziye artık güvenlik ve güvenlik kulübeleri konulacağını açıklamıştı. İşte bu açıklamadan 17 gün sonra cumartesi akşam saat 18.00 sularında 10 kişilik grup kulübün Kemerburgaz Tesisleri'ne geldi ve zorla içeri girdi. Tesislerinin kapısının kilidini kırıp içeri giren gruba güvenlik görevlileri de “Dur” diyemedi! Güvenlikten sorumlu görevliler gruba engel olmaya çalışırken baskın yapan kişiler bellerindeki silahları göstererek güvenlikleri de etkisiz hale getirdi. Grup daha sonra G.Saray'ın arazisine zarar vermek adına ilginç bir yol başvurdu. Sarı kırmızılı kulübün arazisine 2 kamyon dolusu inşaat hafriyatı döküldü.

Yaşananların ilerleyen saatlerde kendisine iletilmesinin ardından hemen telefona sarılan Cengiz de olayı tüm detayları ile İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya aktardı. Yerlikaya'nın olaya müdahalesi sonrası emniyet görevlileri de tesislere intikal ederken yapılan bu baskın nedeniyle hemen soruşturma başlatıldı. Araziye dökülen 2 kamyon hafriyatta hemen temizlenip müdahale edilirken maden işletmesi, baskına gelen grup için hukuki süreç de vakit kaybedilmeden başladı. Mustafa Cengiz lansmanda madenci ile asla görüşmediklerini belirtirken “Herkes Ada'da olduğu gibi belli bir menfaat bekliyor. Beni şoke eden, ruhsatsız birinin yargının dehlizlerine, boşluklarına dayanarak bu olayı bugünlere kadar sürdürmesi oldu” demişti.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"