comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın kasasına 145 milyon TL girecek

07 Mart 2018, Çarşamba 11:49

Sermaye arttırımına giden ve SPK'dan tüm izin, işlemleri tamamlayan Galatasaray Kulübü mali açıdan rahat bir nefes alacak

FutbolArena Özel - Sermaye arttırımına gitme kararı alan Galatasaray yönetiminin bu isteği SPK tarafından onaylandı. Yapılacak işlemler birlikte Galatasaray'ın kasasına toplamda 145 milyon TL bir nakit para girecek.

Sermaye arttırımına giden ve SPK'dan tüm izin, işlemleri tamamlayan Galatasaray Kulübü mali açıdan rahat bir nefes alacak. Nisan ayında Galatasaray Kulübünün elde edeceği net rakamın 145 milyon TL olduğu yöneticiler tarafından belirtildi.


Galatasaray'ın sermaye arttırmından kazanacağı para ne kadar?


Sermaye arttırımı için büyük bir çaba harcayan Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'in ise önümüzdeki ay kasaya girecek olan bu sıcak para ile önce Galatasaraylı futbolcuların tüm alacaklarını sıfırlayıp, sarı kırmızılı kulübün kısa vadeli borçları, amatör şubelere yapacağı belirtildi.
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz bu sayede kısa süreli sorunları çözüp sezon sonuna ve seçimli genel kurula Galatasaray Kulübü'nün huzur içinde hazırlanmasını hedefliyor.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.