comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın görüştüğü Lucescu'dan şok açıklama

29 Temmuz 2017, Cumartesi 14:40
Galatasaray'ın görüştüğü Lucescu'dan şok açıklama

Galatasaray'ın yeniden görevde düşündüğü ve görüşmelerde bulunduğu Mircea Lucescu Rus basınına geleceğiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'ın futbolda üst akıl olarak görevde düşündüğü ve görüşmelerde bulunduğu Mircea Lucescu Rus basınında Ftbl.Ru'ya verdiği röportajda son derece çarpıcı bir açıklamada bulundu. Zenit'te çalıştığı günlerin ardından burada çok yıprandığını söyleyen Rumen teknik adam geleceğiyle ilgili konuştu. 

"TEKLİFLER İLGİMİ ÇEKMEDİ"
Lucescu yaptığı açıklamada, "Beni heyecanlandıracak bir teklif geldi. Teklifler geldi ama ilgimi çekmedi. Benim hedeflerime hitap eden takımlar değil. Onun dışında gelen teklifler ilgimi çekmedi." ifadelerini kullandı. 

"YENİDEN BİR SİSTEM KURACAĞIM TAKIM"

Rumen teknik adam artık yaşının ilerlediğini ve kendisini heyecanlandıran bir teklif gelmediğini dile getirerek, "İdmanlar, kadro planlaması, transfer, bunlar bana artık ilgi çekici gelmiyor. Artık yeniden bir sistem kuracağım bir takımla çalışmak istiyorum. Ancak şu ana kadar bu doğrultuda bir öneriyle karşılaşmadım."

"BELKİ BIRAKIRIM"

"Türkiye, Romanya, İtalya, Ukrayna ve Rusya'da çalıştım. Uzun yıllar futbolun içindeyim. Ancak artık farklı bir şeyler yapmak istiyorum. Zenit'te eğer kalsaydım bu takımı Doğu Avrupa'nın en iyi kulübü yapardım. Ancak olmadı. Yönetim beklemedi ve acele etti. Şimdi bundan sonra da yeni bir başlangıç için kolay olmayacak. Antrenörlüğü bile belki bırakabilirim." 
 

Galatasaray'a Mircea Lucescu geliyor mu?


Galatasaray kulübünde Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Can Topsakal, Lucescu ile yaptığı görüşmenin ardından sıcak bir açıklamada bulundu. A Spor'da Harun Muslu'ya konuşan Topsakal şu ifadeleri kullandı:

"Lucescu ile görüştük. Son derece olumlu geçti ve güzel şekilde konuştuk. Galatasaray'da kuracağımız sistem ve yapı üzerine konuştuk. Genel menajerlik sistemi ve futbol aklı üzerine tüm konuları masaya yatırdık. Bununla birlikte Lucescu da bazı teknik sorular sordu. Bu sorular takımın durumu, kimler var ve yaşları neler? sorusu üzerineydi.  ifadelerini kullandı. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. FutbolArena akşam haber turu (19 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.