comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın CAS'a başvurma detayı

12 Ekim 2018, Cuma 11:50
Galatasaray'ın CAS'a başvurma detayı

Galatasaray, UEFA'nın yeniden inceleme kararı sonrası CAS'a başvuruda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray için Pazartesi günü çok büyük önem taşımaya başladı. FFP kurulu ile 4 yıllık anlaşma imzalayan Galatasaray, UEFA'nın yeniden inceleme kararı vermesi üzerine karşı atağa geçerek CAS'a başvurmuştu.
 

Galatasaray, CAS'a neden başvuracak?


UEFA ile yapılan anlaşmayı, Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) Başkanı Jose Rodrigues, araştırma komisyonuna gönderme kararı vermişti. Aslan da karşı hamle olarak CAS'a başvurup Rodrigues'i şikayet etme kararı aldı. Yapılacak başvuru sonrasında çıkacak kararda Galatasaray'ın haklı olması halinde daha önce yapılan 4 yıllık anlaşma aynı şartlarla devam edecek.

Yapılan başvuru sonrasında CAS'ın, sarı-kırmızılıları haksız bulması durumunda ise tüm planlar değişecek ve UEFA ile görüşmeler yeniden başlayacak.
MUSTAFA CENGİZ NE DEDİ?

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, İsviçre'de UEFA ile yapılan görüşmenin ardından Türkiye'ye döndü. Havaalanında TRT Spor ve A Spor'a konuşan Cengiz, Pazartesi günü CAS'a başvuracaklarını söyledi. 

"HAKİMLER KURULU'NUN İTİRAZI VAR"

Kendileriyle görüştük. Uzun yıllardan gelen birikimli sonuçların tek seferde çözülmesi kolay olmuyor. Disiplin Komitesi yeni yönetime Türk futbolu adına bir şans verdi. 4 yıllık yapılandırma anlaşması yaptı. Bu süreçte biz kesinlikle, bu yapılandırma anlaşması içinde davranmaya başladık. Ancak gördüğüm kadarıyla, hakimler kurulunun itirazı var. Bizim de o itiraza itirazımız var. Biz sözleşme imzaladık çünkü. Biz bu bağlamda hiçbir sorun olmamasına rağmen, Disiplin Komitesi'nin geçmiş yıllara dair bir iddiası var. 

"PAZARTESİ CAS'A BAŞVURACAĞIZ"

CAS durumu var. Pazartesi günü başvurmayı düşünüyoruz. Bu yeniden gözden geçirmenin yanlış olduğunu düşünüyoruz. UEFA, geçmiş yıllardaki 142 milyon euro'luk zararın göz ardı edildiğini iddia ediyor. Biz ise göz ardı edilmediğini iddia ediyoruz. Son 3 aylık bilançoyla çok daha iyi duruma gittiğimiz görüldü. 

"MEN YETKİLERİ VAR"

CAS bir süreç. UEFA'ya tepkimiz yok fakat neticede Disiplin Komitesi de UEFA'nın bir parçası. Bize men de verebilirler. Öyle bir yetkileri var. 

"TARAFTARLARIMIZ ENDİŞE ETMESİN"

Taraftarımız endişe etmesin. Bu bir satranç gibidir. Biz doğru hamleler yaptığımıza inanıyoruz. Asla çoban matına gelmeyiz.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Turu (14 Haziran 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.