comScore
1 / 8

Galatasaray'ın Andy Carroll transferinin perde arkası

FutbolArena Özel - Galatasaray’da Bafetimbi Gomis’in ayrılığı sonrasında gol yollarında sıkıntı yaşayan Galatasaray’da Andy Carroll’un ismi yeni değil tam 4 ay önce gündeme geldi.

2 / 8
Son yıllarda yaşadığı sakatlıklarla gündemden düşen İngiliz golcü Galatasaray’a, "Para benim için ikinci planda. Kendimi yeniden kanıtlamak istiyorum" dedi. Andy Carroll’un ismi Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e sunuldu.
3 / 8
Ancak İngiliz golcünün tüm raporları, sonuçları, sakatlık geçmişi ve güncel durumu kapsamlı şekilde mercek altına alındı. Galatasaray, Andy Carroll ve menajerinden süre dahi istedi.
4 / 8
OLUMLU RAPOR VERİLMEDİ
Sarı kırmızılılar ’tamam’ dese İngiliz golcü Ağustos ayında hemen İstanbul’a gelip imzayı atacaktı. Ancak 29 yaşındaki futbolcunun ayak bileğinden üst üste yaşadığı sakatlıklar, Galatasaray’da, Andy Carroll’un transferine engel oldu.
5 / 8
Yapılan tüm kontrol, incelemeler sonucunda ayak bileği ve kasığından yaşadığı sakatlıkların kronik hale dönüşmesi ve sık sık tekrar etmesi nedeniyle Andy Carroll için olumlu rapor verilmedi.
6 / 8
Teknik Direktörü Fatih Terim de, "Bu riski alamayız" diyerek İngiliz golcünün transferini onaylamadı.
7 / 8
8 / 8