comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın 37 .başkanı Mustafa Cengiz oldu! İlk sözleri

26 Mayıs 2018, Cumartesi 20:24
Galatasaray'ın 37 .başkanı Mustafa Cengiz oldu! İlk sözleri

Galatasaray'da 37. kulüp başkanı Mustafa Cengiz seçildi. Genel Kurul'da yapılan oylama sonucunda açık ara farkla seçimi kazanan Mustafa Cengiz yeniden başkan oldu. 

FutbolArena - Galatasaray'da Genel Kurul'da gerçekleşen seçimin ardından kulübün 38. başkanı Mustafa Cengiz seçildi. 16. sandık sonrasında toplam 2062 oyla seçimi kazanmayı garantileyen Mustafa Cengiz kulübün 38. başkanı seçildi.

Mustafa Cengiz seçimi kazanmasının ardından genel kurul üyeleri ve aynı zamanda başkan adaylarının tebriklerini kabul etti. Mustafa Cengiz'in 38. kulüp başkanı seçilmesinin ardından Tevfik Fikret Salonu Galatasaray tezahüratlarıyla inledi. 
MUSTAFA CENGİZ'İN İLK SÖZLERİ

Bu seçimi büyük bir özveriyle yöneten Divan Kurulu başaknı ve tüm görevli kardeşlerimize teşekkür ediyorum. 

"BİR AYAĞA KALKIŞ GERÇEKLEŞTİRDİK"

5. aya girdik ve bir ayağa kalkış gerçekleştirdik. Bunu biz yönetim olarak yapmadık. Bunu biz sizlerle, genel kurul, taraftarlar ve bütün camiayla birlikte yaptık. Ne mutlu bize. Bugün siz tarihi bir ana tanıklık ettiniz. Bu tarihi anı kesinlikle sosyologlar inceleyecektir. Klişeler paramparça oldu. Ezberler bozuldu. 

"LİSELİ BAŞKAN OLUR ALGISI YIKILDI"

Seçimi izlerken aklıma gelen ilk klişe illa liseli başkan olur dediler. Yok öyle bir şey. Bu kanıtladı. Herkes kendi özgür iradesiyle, kendisi için en iyi olanı düşündüğüne oy attı. Biz zorunlu olarak belli renklerde kravat giydik. Ancak hepimiz biz Galatasarayız! Biz sarı kırmızıyız. Biz burada kendimize göre bir tepki oylarının, tercih oylarına döndüğünü ve Galatasaray Genel Kurulu'nun keni özgür iradesiyle nasıl değerlendirdiğini, bağımsızca hiçbir maddi ve manevi baskının altında kalmadan ifade edeceğini, tezahür edeceğini gösterdi. 

"BU EMANETİ KENDİ CANIMIZDAN, MALIMIZDAN DAHA KUTSAL SAYACAĞIZ"

İnşallah sizi utandırmayız. Galatasaray'ın sonsuz başarıları için mücadele edeceğimize söz veriyoruz. Liseli ayrımlarını kaldıralım artık. Burada nasıl birlik ve güç olduğumuzu gösterdik. Bize teslim ettiğiniz emaneti, görevde kaldığımız süre içinde kendi canımızdan, kendi malımızdan kutsal sayıp koruyacağımıza söz veriyoruz. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"