comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın 31 Mayıs hedefi

23 Eylül 2017, Cumartesi 09:29
Galatasaray'ın 31 Mayıs hedefi

Galatasaray yönetimi Mayıs sonuna kadar store satışlarından 25 milyon TL gelir elde etmeyi hedefliyor.

FutbolArena - Galatasaray yönetimi kurduğu yeni kadronun meyvelerini toplamaya başladı. Süper Lig'in ilk 5 haftası itibari ile ortalama 40 bin taraftarını Türk Telekom Staydum'una çeken Galatasaray, iç sahada oynadığı karşılaşmalardan maç başına 1 milyon Euro gelir elde etti.


Galatasaray'da hedef 25 milyon TL


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Galatasaray, 31 Mayıs'a kadar GS Store satışlarından 25 milyon lira kâr yapmayı amaçlıyor. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in, maç günü gelirlerinin 1 milyon euro arttığını söylemesi sonrasında Özbek'e bir katkı da Galatasaray Ticari Direktörü ve Mağazacılık AŞ Genel Müdürü Ali Öğüdücü'den geldi.

Sarı-kırmızılı idareci, Türk Telekom Stadı'nın yanındaki Galatasaray Store'da geçen sezon maç günleri 200 bin lira ortalama satış yapıldığını, bu yıl ise hasılatın 1 milyon lira civarına yükseldiğini söyledi. Öğüdücü, 31 Mayıs itibariyle ise mağazacılık bölümünden 25 milyon lira k,r hedeflediklerini dile getirdi.
''EN ÇOK GOMİS FORMASI SATILIYOR''

Ali Öğüdücü, forma satışlarındaki yükselişe de dikkat çekip bu sezon 300 bine yaklaştıklarını söyledi. "En fazla Gomis'in forması mı satılıyor?" sorusuna Öğüdücü şu cevabı verdi:

"Bizde forma satın alınır ve arkasına istediğiniz futbolcunun ismi yazdırılır. Bu nedenle rakam vermek güç. Ancak biz de öğreniyoruz ki taraftar genelde Gomis ismini formasının arkasına yazdırmayı tercih ediyor."

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.