comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ı UEFA görüşmesinde avantajlı kılan faktör

11 Mayıs 2018, Cuma 18:12
Galatasaray'ı UEFA görüşmesinde avantajlı kılan faktör

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in "UEFA'dan men cezası gelmeyeceğini" açıklamasının ardından sarı kırmızılı takımdaki gündemi Levent Tüzemen yorumladı. 

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in, kulüp televizyonunda "UEFA'dan men cezası gelmeyecek açıklamasını "A Spor'da Levent Tüzemen değerlendirdi. 


Galatasaray'ın son dakika UEFA Haberleri


Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in UEFA açıklamasını Levent Tüzemen şu sözlerle değerlendirdi:

"DEVLETLE YAPILAN PROTOKOLLER..."
Galatasaray'ın samimi ifadeler, ortaya koyduğu belgeler, gayrimenkuller konusunda devletle yapılan protokoller, en sonda Florya gündeme geldi. UEFA ve FIFA büyük organizasyonları ülkede düzenlediği takdirde TFF ile muhattap olurlar ve devlet garantisi isterler. Galatasaray'ın devletle yaptığı protokolle değer kazandı. Mustafa Başkan doğru söyledi. 

"MUSTAFA CENGİZ DOĞRU BİR İFADEDE BULUNMUŞ"

Ceferin yönetimi kulüpleri yok etmeye değil, onları ayakta tutmaya ve ayakta tutarken adam etmeye özen gösteriliyordu. Mustafa Cengiz doğru söylemiş. Ben zaten Avrupa'dan men cezası geldiğini düşünmüyorum. Mustafa Cengiz doğru bir ifadede bulunmuş. 

"BU DURUM SEÇİMDE ARTI YAZAR"

Bu durum seçimde artı yazar Mustafa Cengiz'e. Tabi Galatasaray'da yönetimlere bakış açısı çok çabuk değişebiliyor. Dursun Özbek'e seçimde gösterilen tavır, Mustafa Cengiz'i başkan yapmıştı ama mali kongrede Dursun Özbek ibra edilmişti. Galatasaray şampiyon olursa, mevcut yönetimin seçimlerde elini mutlaka güçlendirecektir. 
 

Mustafa Cengiz'in UEFA açıklaması


Mustafa Cengiz yaptığı açıklamada "Az önce UEFA'dan bir telefon geldi; sağlıklı bir haber. Önümüzdeki sezon Avrupa Kupaları'na katılmak için herhangi bir ceza veya engel yok. İnşallah gelecek sezon Avrupa'da yer alacağız. Buradan Türk spor camiasına müjde veriyorum." şeklinde konuştu.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"