comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ı bekleyen kayyum tehlikesi

19 Aralık 2017, Salı 18:47
Galatasaray'ı bekleyen kayyum tehlikesi

Galatasaray Sportif A.Ş, Mayıs 2018'de de zarar açıklarsa kayyum tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir. 

FutbolArena - Galatasaray'da Sermaye Piyasası Kurulu Kanunu'na göre, 5 yıl üst üste zarar açıklayan halka açık ortaklıklarda, oy hakkına ve yönetim kurulunda temsil edilmeye ilişkin imtiyazlar sona eriyor.
 

Galatasaray'a kayyum mu atanacak?


Galatasaray Sportif A.Ş. 01.06.2017-31.05.2018 dönemine kadar kara geçmez ise mevzuata göre şirketin yönetimi değişecek.

Galatasaray Sportif A.Ş. Mayıs 2018'de de zarar açıklarsa A Grubu hisse statüsünde imtiyazı ortadan kalkacak ve Sermaye Piyasası, istediği insanları Galatasaray Sportif A.Ş.'ye atama hakkına sahip olacak.
 

Dursun Özbek'ten Galatasaray ve zarar açıklaması


Galatasaray Başkanı Dursun Özbek de bugün yaptığı toplantıda bu duruma değindi. Başkan Özbek, "Halka açık şirketlerde 5 yıl üst üste zarar etmek, bazı haklarınızdan mahrumiyet getiriyor. 2018 Mayıs ayında Galatasaray Sportif A.Ş.'nin istenildiği şekilde sonuç almak zorundayız. 2018 Mayıs'ı Galatasaray için çok önemli. Şampiyonluk yürüyüşümüz var. Bu yürüyüşte yönetime destek verilmesi, huzur olması lazım. 2018 Mayıs'taki başarısızlık Galatasaray'a çok kötü bir gelecek hazırlar" dedi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (26 Nisan 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.