comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Yunus Akgün'e yeni sözleşme (Yunus Akgün kimdir?)

01 Kasım 2019, Cuma 17:47
Galatasaray'dan Yunus Akgün'e yeni sözleşme (Yunus Akgün kimdir?)

Galatasaray kulübü genç futbolcu ve geleceğin yıldız adaylarından biri olarak gösterilen Yunus Akgün'ün sözleşmesini uzattı. 

FutbolArena - Galatasaray genç futbolcu Yunus Akgün'ün sözleşmesini uzattı. Geçtiğimiz sezon özellikle kupa maçlarında sergilediği başarılı performansla göz dolduran ve Avrupa'nın önemli kulüpleri tarafından izlenen Yunus Akgün'ün sözleşmesi uzatıldı ve KAP'a bildirildi. 

Galatasaray kulübü genç futbolcu Yunus Akgün'ün sözleşmesini uzattı. KAP'a yapılan açıklamada, "Profesyonel Futbolcumuz Yunus Akgün'ün sözleşmesi 2023-2024 sezonu sonuna kadar uzatılmıştır." ifadelerine yer verildi. 
 

Yunus Akgün kimdir?


18 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Yunus Akgün, 2015 yılında Galatasaray altyapısında başladığı futbol kariyerinde A Takım'a kadar yükselmeyi başardı.  Küçükken kalp ritminde sorunlar yaşayan ancak sonrasında spor yapmasında engel olmayan Yunus Akgün, Galatasaray A Takımı'na kadar geldiği süreçte sezon başında Roma'nın ilgisini çekmişti.
LAZIO TAKİPTEYDİ

Hatırlanacağı üzere bir süredir İtalya Serie A takımlarından Lazio, Galatasaraylı genç futbolcu Yunus Akgün'ü izliyordu. Ancak o dönem taraflar uygun bir anlaşma zemini bulamamıştı. 

Öte yanda Galatasaray, Emin Bayram ile de profesyonel sözleşme imzalarken, "Akademi oyuncumuz Emin Bayram ile 2021-2022 sezonu sonuna kadar geçerli olmak üzere profesyonel futbolcu sözleşmesi imzalanmıştır." açıklaması yapıldı. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)