comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan yanıt! 'Yeterli tarihi - taraftarı olmayan bir kulüp'

12 Eylül 2019, Perşembe 22:42
Galatasaray'dan yanıt! 'Yeterli tarihi - taraftarı olmayan bir kulüp'

Galatasaray, Medipol Başakşehir'in Abdurrahim Albayrak hakkında yaptığı duyuruya sert bir açıklama ile yanıt verdi.

FutbolArena - Galatasaray'dan Medipol Başakşehir'e sert bir yanıt geldi. Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın 6222 sayılı kanun kapsamında 5.000 TL idari para cezası aldığını duyuran Medipol Başakşehir, kulüp başkanı Göksel Gümüşdağ'ın başvurusunu ve sonucunu resmi siteden ilan etmişti. Galatasaray, Başakşehir'e yanıt verirken "Yeterli tarihi ve taraftarı olmayan bir kulüp" ifadesini kullandı.
 

Galatasaray'dan Medipol Başakşehir'e yanıt


"Değerli bir yöneticimize 6222 sayılı kanun kapsamında 5.000 TL idari para cezası verilmesini, bir kulübün resmi web sitesinde hukuki zafer kazanmış gibi beyan ve ilan etmesini hayretle karşıladık.

Galatasaray Spor Kulübü ve Yöneticileri her zaman yasa ve kurallara bağlı bir gelenekten gelmektedirler.
Gerçeğin yeri ve zamanı geldiğinde ortaya çıkmak gibi bir özelliği vardır. Buna ilahi adalet de dahildir. Yeterli tarihi ve taraftarı olmayan bir kulübün bu durumu algılamasının zaman alacağı aşikardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur,

Galatasaray Spor Kulübü"

BAŞAKŞEHİR'İN AÇIKLAMASI

Medipol Başakşehir geçtiğimiz günlerde Abdurrahim Albayrak'ı hedef alarak "İlgili yönetici, hatırlanacağı üzere “Kulübümüz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Göksel Gümüşdağ, bir kulüp yöneticisinin ‘Sporda şiddeti teşvik edecek şekilde basın ve yayın yoluyla açıklamada bulunma' eylemi nedeniyle öncelikle ilgili kişinin 6222 sayılı Kanun'a muhalefet ettiğinin tespiti ile bu kanun uyarınca idari para cezası uygulanması, bu cezanın ilgili kişinin spor yöneticisi olması sebebiyle artırılması ve idari tedbir olarak spor müsabakalarını seyirden yasaklama kararı verilmesi talebi ile suç duyurusunda bulunmuştur. Bu başvuru üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca verilen karar ile, ilgili şahsın 6222 sayılı yasayı ihlal ettiği tespit edilmiş ve kendisinin ilgili kanunun 22. maddesi gereğince 5000 TL idari para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir. Bildiğim bir çok şey var. Bana söylenen çok şeyler var. Zamanı geldiğinde paylaşacağım” demiş, defalarca kendisini bildiklerini söylemeye davet etmemize karşın söylediği sözlerin arkasında duramamıştır. İlgili yönetici, kendisini suçlu bulan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın vermiş olduğu kararın kesinleşmesi ile birlikte idari para cezasını ödemiş ve hakkında kurulan hüküm kayıtlara geçmiştir." açıklamasını yapmıştı.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)