comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan yabancı sınırı önlemi

20 Eylül 2017, Çarşamba 18:24
Galatasaray'dan yabancı sınırı önlemi

Galatasaray 'yabancı' sınırlamasına karşı olsa da B planı adına harekete geçme kararı aldı. Sportif Direktör Cenk Ergün'ün talimatı ile önlemler alınmaya başlandı.

FutbolArena Özel - Galatasaray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'tan gelen yabancı sınırında düzenleme sinyallerinin ardından Cenk Ergün önderliğinde yol haritasını belirledi.


Galatasaray yabancı sayısını nasıl azaltacak?


Galatasaray 'yabancı' sınırlamasına karşı olsa da B planı adına harekete geçme kararı aldı. Yaz transfer döneminde 10 lejyoner futbolcu transferi yapan Galatasaray yönetimi bu kez rotasını Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu olan futbolculara çevirecek.
 

Galatasaray yerli oyuncu transfer edecek mi?


Sportif Direktör Cenk Ergün'ün talimatı ile de geleceğe yönelik alınması düşünülen gurbetçi futbolcuların mevkiileri de belli oldu. Galatasaray öncelikli olarak sağ bek ve 10 numara pozisyonu başta olmak üzere 8 numarada da oynayabilecek bir orta saha takviyesi adına düğmeye bastı.

Sportif Direktör Cenk Ergün'ün talimatı ile scout ekibi taramalara başlarken Galatasaray ara transferde en az 2 yerli oyuncu transferi planlıyor.
SPOR BAKANI NELER DEMİŞTİ?

Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Yabancı sınırlamasıyla ilgili Cumhurbaşkanımızın açıklaması var. Onunla ilgili TFF ve biz çalışacağız. İnşallah ülkemizin sporu için önemli adımları atar ve gerekli kararları alırız" ifadelerini kullanmıştı.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

Aytemiz ile haftanın futbolcusu Feghouli seçildi


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.