comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Vahdettin Engin tepkisi! (Vahdettin Engin kimdir, hangi takımlı?)

07 Eylül 2019, Cumartesi 15:18
Galatasaray'dan Vahdettin Engin tepkisi! (Vahdettin Engin kimdir, hangi takımlı?)

Galatasaray Lisesi'ne yeni atanan müdür Vahdettin Engin ile ilgili sarı kırmızılı kulüpten resmi açıklama yapıldı.

FutbolArena - Galatasaray Kulübü, Galataaray Lisesi'nin müdürü olarak atanan Vahdettin Engin ile ilgili açıklama yaptı. Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada Vahdettin Engin'in Galatasaray Lisesi'ne müdür olarak atanmasına tepki gösterildi. Galatasaray'ın tepki gösterdiği Vahdettin Engin kimdir, kaç yaşında, Vahdettin Engin Galatasaray Lisesi mezunu mu, Vahdettin Engin hangi takımlı şeklinde yapılan aramaların yanıtları haberimizde.


Galatasaray Haberleri: Vahdettin Engin kimdir?


Galatasaray'dan yapılan açıklamada, "Kurucumuz olmasından onur ve gurur duyduğumuz, bununla her zaman iftihar ettiğimiz Galatasaray Lisemize rakip takım taraftarı bir kişinin müdür olarak atanması camiamızı derinden yaralamıştır.

Başka renklere gönül vermiş bir kişinin, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu'nun sembolik de olsa doğal üyesi olması kabul edilemez.
 
Geleneklerimize aykırı olan bu atamanın camiamızın beklentilerine uygun bir şekilde düzeltilmesini bekliyoruz." ifadelerine yer verildi.
 

Vahdettin Engin hangi takımlı?


1956 Kocaeli doğumlu olan Vahdettin Engin, özellikle Sultan Abdülhamit dönemine ve Türkiye'de ulaşım tarihine ilişkin araştırmalarıyla tanınıyor. 1977 yılında Galatasaray Lisesi'ni bitiren Vahdettin Engin, Fenerbahçe taraftarı olarak biliniyor. Vahdettin Engin aynı zamanda Fenerbahçe Genel Kurul üyesi.
Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)