comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan 'UEFA'dan men' haberlerine yalanlama

23 Şubat 2018, Cuma 18:09
Galatasaray'dan 'UEFA'dan men' haberlerine yalanlama

Galatasaray Kulübü, UEFA'dan kendilerine Avrupa kupalarından men cezası geleceği yönündeki haberleri yalanladı.

FutbolArena -Galatasaray'ın UEFA yetkililerinde incelendiği ve yapılan inceleme sonucunda kulübün taahhüt ettiği başa baş harcamalar konusunda kurallara uyamadığı gerekçesiyle men cezası alacağı iddiaları gündeme gelmişti.


Galatasaray'dan UEFA ile ilgili resmi açıklama


Galatasaray, resmi internet sitesinden konuyla ilgili bir açıklama yaparak bu iddiaları yalanladı.

Bugün bazı basın yayın organlarında UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Araştırma Komisyonu'nun Galatasaray Sportif A.Ş. üzerindeki incelemesini tamamladığı ve buna bağlı olarak 2016 yılında verilen 1+1 yıllık Avrupa kupalarından men cezasının ikinci bölümünün uygulanmasına yönelik tavsiye kararı verdiği şeklinde haberler yer almıştır. Ancak mezkur haberdeki tüm detaylar tamamıyla asılsız, kasıtlı ve uydurmadır.
Galatasaray'ın Finansal Fair Play ile ilgili UEFA'yla yürüteceği görüşmeler, 9 Mart 2018 tarihinde başlayacaktır. Bu görüşmelerin sonuçlarını şeffaflık ilkemiz gereği geçmişte olduğu gibi kamuoyu ile paylaşacağımızın bilinmesini isteriz.  Bu itibarla; spor camiasının bu tip art niyetli ve Galatasaray'a zarar verme amaçlı haberlere asla itibar etmemesi gerektiğini aynı zamanda resmi mecralarımızdan yapılmayan bu tip açıklamaların doğruluk değeri taşımadığını bir kez daha kamuoyunun bilgisine sunarız. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.