comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Türk Telekom ile 30 milyon TL'lik anlaşma

05 Mart 2020, Perşembe 18:46
Galatasaray'dan Türk Telekom ile 30 milyon TL'lik anlaşma

Galatasaray kulübü Türk Telekomünikasyon A.Ş ile olan anlaşmanın 2020/21 sezon sonuna kadar devam edeceğini, bu anlaşmadan 30 milyon TL gelir elde edileceğini duyurdu. 

FutbolArena - Galatasaray kulübü stat ismi sponsorluğunda Türk Telekomünikasyon A.Ş ile yapılan anlaşmayı ve sözleşmenin uzatılacağını duyurdu. 

Galatasaray kulübünden KAP'a yapılan açıklamada Türk Telekomünikasyon A.Ş ile olan anlaşmadaki sözleşmenin 2020/21 sezonun sonunda sona ereceği duyuruldu. 
5 AY İÇİN 30 MİLYON TL

Galatasaray ile Türk Telekom arasındak 2021 Ocak ayında sona erecek olan stat ismi sponsorluğundaki anlaşma 2021 Mayıs sonuna kadar uzatıldı. Buna göre Galatasaray, Türk Telekom ile 5 ay için 30 milyon TL'ye anlaştı. 

GALATASARAY'DAN KAP AÇIKLAMASI

Şirketimiz ve Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile Türk Telekomünikasyon A.Ş. arasında devam eden pazarlama, reklam ve tanıtım amacıyla isim hakkı sözleşmesinin yürürlük süresinin 2020-2021 futbol sezonlarını kapsayacağı ve 2020-2021 yılı futbol sezonu sonunda sona ereceği hususunda ilgili taraflarca mutabık kalınmıştır. Bu anlaşma gereği Türk Telekomünikasyon A.Ş. tarafından Şirketimize 2020-2021 sezonu için 30 milyon TL ödenecektir. 

Bu açıklamada sözü edilen taraflar arasında Sözleşme konusuna ilişkin olarak devam eden ticari müzakereler bir sonuca bağlanana kadar, Şirketimizin ve yatırımcılarımızın meşru çıkarlarının korunması amacıyla, SPK'nın II-15.1 Özel Durumlar Tebliği'nin 6'ıncı maddesi kapsamında içsel bilginin açıklanmasının ertelenmesine karar verilmiştir. 
Bu açıklama, erteleme sebeplerinin ortadan kalkması üzerine ilgili mevzuat hükümleri kapsamında yapılmaktadır.

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"