comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan TFF'ye sert tepki! "Yel kayadan toz alır"

12 Eylül 2019, Perşembe 22:07
Galatasaray'dan TFF'ye sert tepki!

Galatasaray, Tahkim Kurulu'nun Fatih Terim için verdiği karar hakkında resmi siteden açıklama yayınladı ve sert ifadeler kullandı.

FutbolArena - Galatasaray, Tahkim Kurulu'nun Fatih Terim için verdiği 4 maçlık cezayı 3 maça indirmesinin ardından resmi siteden sert bir açıklama yayınladı. Terim'in yıllar önce "Yel kayadan toz alır. Tozumu alırlar sadece" sözlerini hatırlatan Galatasaray, PFDK ve Tahkim Kurulu'na tepki gösterdi.
 

Galatasaray'ın "Yel Kayadan Toz Alır" açıklaması:


"PFDK'nın ve itirazımız üzerine Tahkim Kurulu'nun vermiş olduğu kararların hukuki temelden yoksun, kamuoyu vicdanında kabul görmeyen, subjektif nitelikte olduğu aşikardır.

Bir hukuk devletinde hiçbir kişi ya da kurum eleştirilemez değildir. Ancak, futbolu yönetenlerin bu hakkı Galatasaray'a tanımadıklarını görmekteyiz. 
Kimilerinin şampiyonluklara “şaibeli”, “lekeli” diyerek resmi tescile dolayısıyla TFF'ye hakaret ettiği, 17(!) kulüp ve birlik adına TFF'yi tehdit ettiği bir ortamda Teknik Direktörümüz Sayın Fatih Terim tarafından yapılan masum bir açıklamayı niyet okuyarak cezalandırmak da bunun en açık örneğidir.

Galatasaray, tüm bu haksız ve objektif olmayan kararlara rağmen; Yönetimi, Teknik Direktörü, Teknik Heyeti, oyuncuları ve büyük taraftarıyla birlikte kenetlenerek her zamankinden daha kararlı ve daha güçlü olarak şampiyonluk yürüyüşüne devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur,

Galatasaray Spor Kulübü"

TAHKİM KURULU'NUN FATİH TERİM AÇIKLAMASI:

"alatasaray Sportif Sınai ve Ticaret Yatırım A.Ş.'nin teknik sorumlusu Fatih Terim'in sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunması nedeniyle FDT'nin 38/1-c ve 38/2. maddeleri uyarınca 4 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 19.000,00 TL para cezası ile cezalandırılması yönündeki PFDK kararının; 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 13.000,00 TL para cezası ile cezalandırılması şeklinde düzeltilmesine oyçokluğu ile karar verilmiştir."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)