comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan TFF'ye protesto! Törene katılmayacaklar

01 Mayıs 2019, Çarşamba 15:52
Galatasaray'dan TFF'ye protesto! Törene katılmayacaklar

Galatasaray son dönemde alınan cezalar ve hakem hatalarını protesto etmek için, TFF ile yayıncı kuruluş Digiturk tarafından düzenlenecek “Futbolun Süperleri” ödül törenine katılmama kararı aldı.

FutbolArena Özel - Galatasaray yönetimi son dönemde yaşanan olaylar nedeniyle TFF ve yayıncı kuruluş Digiturk'u protesto etmeye hazırlanıyor. Sarı kırmızılılar, ‘Futbolun Süperleri' ödül törenine katımayacak.
 

Galatasaray'dan TFF ve Digiturk'e tepki


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Spor Toto Süper Lig'in, 20. yılını kutlayan yayıncı kuruluşu Digiturk tarafından düzenlenecek “Futbolun Süperleri” ödül töreni yarın Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilecek. 

Türkiye futbol ailesinin bir araya geleceği toplantıya en önemli aktörlerden biri olan Galatasaray Kulübü katılmama kararı aldı. 
Özellikle son aylarda aldığı cezalar, hakem hataları, yönetiminden ve yayıncı kuruluşun sosyal medyadan yayınlanan videoyu telif hakkı nedeniyle yayından kaldırmasından rahatsız olan Galatasaray Kulübü'nün bu durumu protesto etmek adına yarın düzenlenecek geceye katılmayacağı ortaya çıktı. 

FATİH TERİM DE PROTESTOYA KATILDI

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim de bu geceye katılmayacak. Bugün Çırağan Sarayı'nda gerçekleşecek olan ' Futbolun Süperleri' gecesine Galatasaray'ın tecrübeli teknik adamı da gitmeyecek.

Sarı kırmızılılar hem yönetim hem de teknik heyet bazında yayıncı kuruluş BeinSport ve TFF'nin ortak düzenleyeceği organizasyonu son aylarda yaşananlar nedeniyle protesto edip katılım göstermeyecek.

FATİH TERİM, METE KALKAVAN İÇİN NE DEMİŞTİ?

Konyaspor maçından sonra soluğu Mete Kalkavan'ın yanında alan Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim sinirli tavırlarla hakem üçlüsüne tepki göstermişti. Fatih Terim maç sonu ise şu ifadeleri kullandı:

"Hakemlerle ilgili konuşacak bir şey yok. Herkes ceza almamızı bekliyor zaten. Boşuna çanak tutmaya gerek yok. Bugün lider dönmek isterdik buradan. 4 maçı kazandığımız takdirde Allah nasip ederse şampiyon oluyoruz. Biraz daha zora soktuk. Zaten hep zor kazanıyoruz Bizden puan almanın mutluluk verdiğini görmek de hoş."

"Hayatım boyunca takımlarımı beraberlik için oynatmadım. Hayatım boyunca böyle bir cümle de kurmadım. Sadece maçın son anlarında 'Kazanamıyorsan, kaybetme' dedim. Ama kazanamıyorsan! Büyük takım hocası zaten böyle bir şey demez."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)