comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan TFF'ye: 'Fenerbahçe derbisi seyircili oynansın'

26 Ağustos 2020, Çarşamba 22:33
Galatasaray'dan TFF'ye: 'Fenerbahçe derbisi seyircili oynansın'

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, 3. haftada Türk Telekom Stadı'nda oynayacakları Fenerbahçe derbisinin seyircili oynanması konusunda TFF'ye çağrıda bulundu. 

FutbolArena - Süper Lig'de 2020/21 sezonu fikstürü çekildi. İlk hafta Trabzonspor - Beşiktaş, 3. hafta ise Türk Telekom Stadı'nda Galatasaray ile Fenerbahçe karşı karşıya gelecek. 

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Süper Lig'de yeni sezon Ekim'den itibaren maçların %30 doluluk oranıyla seyircili oynanması hakkında konuştu ve 3. haftadaki Fenerbahçe maçının da taraftarları oynanması için TFF'ye çağrıda bulundu. 
ABDURRAHIM ALBAYRAK'IN BEIN SPORTS'A YAPTIĞI AÇIKLAMA

3. hafta derbide Fenerbahçe ile karşılaşacağız. %30 seyirci başlasın, bir yerden bir şeyler girsin kulüplere. Yaprak kıpırdamıyordu. Bu süreçte ne sıkıntılar çektiğimizi çok iyi bilen birisi olduğum için %30 da olsa 52.500 kapasiteli stadımızda ciddi bir rakam istiyor. Gaziantep FK ve Fenerbahçe maçlarını seyircisiz oynayacağız. Ondan sonraki maçlarını seyircili oynayacağız. Hem loca, hem kombine satacağız. Biz bugünden itibaren Galatasaray taraftarlarını bilet almaya, kombine almaya ve locaları doldurmaya davet ediyoruz. Zor dönemde bize katkıları olacağına inanıyorum. 

FENERBAHÇE DERBİSİ İÇİN TFF'YE ÇAĞRI

Abdurrahim Albayrak basın mensuplarına yaptığı açıklamada ise, "Bu güzel derbinin karşılıklı olarak taraftarları oynanması yeni sezona renk katacaktır. TFF'ye çağrıda bulunuyorum. İnşallah federasyonumuz bu çağrıma kayıtsız kalmaz." ded

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"