comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan TFF'ye Feghouli itirazı

02 Kasım 2017, Perşembe 18:56
Galatasaray'dan TFF'ye Feghouli itirazı

Galatasaray, PFDK'nın Sofiane Feghouli'ye verdiği 3 maçlık cezaya itiraz edecek. Sarı kırmızılı yönetim, cezayı TFF Tahkim Kurulu'na taşıyor.

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın Trabzonspor ile deplasmanda oynadığı maçta kavga nedeniyle direkt kırmızı kart gören Sofiane Feghouli ve Olcay Şahan'a 3 maç ceza geldi. Karara tepki gösteren Galatasaray yönetimi, TFF Tahkim Kurulu'na itirazda bulundu.
 

Feghouli'nin cezası Tahkim Kurulu'nda düşer mi?


Galatasaray Kulübü, PFDK'nın Sofiane Feghouli'ye verdiği 3 maçlık cezayı fazla acımasız buldu. Sarı kırmızılı idareciler bu karara tepki gösterirken Feghouli'ye verilen ceza için Tahkim Kuruluna başvurma kararı aldı.

Başvurunun ardından TFF Tahkim Kurulu, Galatasaray'ın itirazını haklı görürse Feghouli'nin cezasında indirime gidecek.
NELER YAŞANMIŞTI?

Trabzonspor ile Galatasaray arasında oynanan maçın ilk yarının 45. dakikasında kavga çıktı. Olcay Şahan ile Ndiaye arasında yaşanan mücadelenin ardından Ndiaye yerde kalınca Olcay Şahan çok sinirlendi ve yerdeki rakibine tepki gösterdi. Bu esnada takım arkadaşını savunmak için gelen diğer Galatasaraylı futbolcular olaya dahil olunca saha içi karıştı. 

Bu esnada Feghouli, yerdeki Ndiaye'ye tepki gösteren Olcay Şahan'ı itince bu hareket sonrası iki futbolcu arasında büyük bir gerginlik yaşandı. Bu gerginlik esnasında Olcay ve Feghouli birbirlerine fiziki müdahalede bulununca hakem Halis Özkahya kırmızı kartla her iki futbolcuyu da oyundan attı. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)