comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan TFF'ye başvuru: "İlk haftadan itibaren seyircili"

01 Eylül 2020, Salı 00:18
Galatasaray'dan TFF'ye başvuru:

Galatasaray'ın transfer gündemini kulübün Başkan Yardımcısı Yusuf Günay değerlendirdi. 

FutbolArena - Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, TRT Spor'a oldu ve transfer gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

"UEFA İLE OLAN FFP ANLAŞMASININ 3. YILINDAYIZ"
UEFA ile FFP anlaşmamızın 3. yılındayız. 2 yıl boyunca kurallara uyduk. Bizim ise 6. transfer dönemimiz. 5 transfer dönemini artıda kapattık. Bu sene de başabaş noktada kapatırsak, anlaşmanın hükümlülüklerini sağlamış olacağız."

"TRANSFERDE KENDİ YAZDIĞIMIZ SENARYOYU UYGULAYACAĞIZ"

Transferde kendi yazdığımız senaryoyu uygulayacağız. Takımımızın ihtiyacı neyse, kulübümüz mali menfaatleri doğrultusunda gerçekleşecektir. Transferde şartları kendimiz belirleyeceğiz.  

"TÜRKİYE'NİN EN ÇOK GELİR ELDE EDEN KULÜBÜYÜZ"

Bu sene 1 milyar TL geliri hedefledik ama pandemi nedeniyle 19 nedeniyle 900 milyon TL'de kaldık. Türkiye'de en fazla geliri olan kulübüz. Pandemi ciddi anlamda kulüplerin gelirlerini etkiledi. En büyük gelir sahibi olan Galatasaray'ın zararı da en fazla oldu. Rasyonel şekilde hareket etmek zorundayız. Bugünü de planlıyoruz ama gelecek yönetimlerini işlerini zorlaştıracak eylemde bulunmayız. 

"LİGİN BAŞINDAN İTİBAREN SEYİRCİLİ OYNANMASI İÇİN TFF'YE BAŞVURDUK"

İlk 3 maçın seyircisiz oynanması mantıklı değil. Covid-19 noktasında bakarsak, 4. haftadan itibaren giderek daha iyi olacak gibi bir durum değil. Biz federasyona başvuruda bulunduk. Lig başından itibaren seyircili oynansın. Mesafeli bir sistem olacaksa -ki, öyle başlayacak. İlk 3 maçın seyircisiz oynanmasının mantığı görünmüyor. 4. haftadan itibaren bir anda iyiye gidecek gibi gözükmüyor. 3 maçın nasıl seçildiği objektif açıklanabilir değil. Biz federasyona başvurduk. Lig başından itibaren seyircili oynansın. 4. hafta başlayabiliyorsanız, 1. hafta da başlayabilirsiniz. 

MARCAO TRANSFERİ HAKKINDA

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, Marcao'nun Newcastle'e transfer iddiaları hakkındaki soruya ise, "Şu anda bize gelen resmi teklif yok" dedi. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!