comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan sürpriz hamle! Çinli Başkan geldi

06 Nisan 2019, Cumartesi 14:08
Galatasaray'dan sürpriz hamle! Çinli Başkan geldi

Galatasaray'ın Phoenix Rising ile anlaşmasının ardından Nice ile de görüşme yapacağı öğrenildi.

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın MLS takımlarından Phoenix Rising ile iş birliği anlaşması yapacağını açıklamasının ardından sürpriz bir gelişme daha yaşandı. Sarı kırmızılıların, bugün yapacağı görüşmede Nice Kulübü'nün Çinli Başkanı ile de bir araya geleceği ve Fransız kulübüyle de iş birliği anlaşması yapmak istediği belirtildi. 
 

Galatasaray Haberleri: Galatasaray, Nice ile anlaşacak mı?


Drogba ve Phoenix Rising Kulübü Başkanı, yöneticileri ile birlikte Galatasaray'ın bu akşam önemli bir misafirinin daha olduğu ortaya çıktı. Fransa'nın Nice Kulübünün Çinli ortaklarının da İstanbul'da bulunduğu, bu akşamki karşılaşmayı izleyecekleri öğrenildi.

Sarı kırmızılıların, Fransız Kulübü ile de iş birliği anlaşması yapmayı planladığı ve Çinli iş adamı ile görüşmeler yaptığı belirtildi.
VE RESMEN AÇIKLANDI

FutbolArena'nın gündüz saatlerinde duyuduğu Galatasaray - Nice işbirliği resmi siteden ilan edildi. Galatasaray'ın Phoenix Rising'den sonra Fransa'nın Nice Kulübü ile de işbirliği yaptacağı açıklandı.

MUSTAFA CENGİZ: "TÜRK FUTBOLUNU FRANSA FUTBOLUNA KAZANDIRACAK"

Mustafa Cengiz, GS TV'de yaptığı açıklamalarda “Değerli Galatasaraylılar ve spor dünyasının sevgili üyeleri… Bugün burada bir efsanemizi ağırlamaktan çok mutluyuz. Sevgili Didier Drogba'nın Akhisar maçına girip attığı kafa golünü hala hatırlıyoruz. Onunla çok güzel bir start yaptık ve çok da güzel sonlandırdık. Hiç sonlansın istenmezdik. Sevgili Didier Drogba'yı burada ağırlamaktan çok mutluluk duyuyoruz. Galatasaray olarak sadece aidiyet duygusu değil, sahiplenme ve sadakatle değil aynı zamanda vefa ve teşekkür ile yürümek ve gelişmek istiyoruz. Bu prensiplere çok dikkat etmeye çalışıyoruz. Bu nedenle Didier Drogba'ya tekrar hoş geldin demek istiyorum. Aramıza katılmasından, bulunmasından onur duyduğumu ifade ediyorum. Phoenix Rising Kulübüne, değerli Başkanı Berke Bakay'a ve bütün Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum. Futbol dünyasının çok değerli bir mensubu ve Başkanı daha var aramızda. Sevgili Alex Zheng burada. Alex, değerli Nice Kulübü'nün Başkanı ve en büyük ortağı. Kendisi de aynı Phoenix Rising gibi bizimle uzun vadeli stratejik işbirliği anlaşması yapmayı düşünüyor. Bunun startlarını veriyor. Kendisi 2-3 gündür burada. Olumlu anlamda çok şeyler Türk futboluna ve Fransa futboluna kazandırma peşinde. Kendisine çok teşekkür ediyoruz bu ziyareti ve nezaketi için." dedi.

ALEX ZHENG: "GALATASARAY'IN BÜYÜKLÜĞÜNDEN ETKİLENDİM"

Nice Kulübü Başkanı ve Phoenix Rising FC ortaklarından Alex Zheng ise "Hem Türkiye'den hem de İstanbul'dan çok güzel ve pozitif bir enerji aldım. Galatasaray'ın tarihinden, büyüklüğünden ve camiadan çok etkilendim. Phoenix Rising'in ortağı olarak anlaşmadan çok umutluydum. İnşallah ilerleyen dönemlerde Nice Kulübü'nün de ortağı olduğum için Galatasaray ile benzer bir anlaşma yapmayı istiyoruz." diye konuştu. 
 

Phoenix Rising nerenin kulübü? Phoenix Rising'in başarıları


Galatasaray, kulübün Amerika'daki reklamı, ürün satışı ve spor okulu gibi amaçlarla Phoenix Rising anlaşmasını gerçekleştirdi. Didier Drogba'nın yardımlarıyla gelişen ortaklık, kulüplerin resmi sitelerinden açıklandı. Bir ABD kulübü olan Phoenix Rising, 2014 yılından beri faaliyet gösteriyor. Phoenix merkezli profesyonel bir futbol takımı olan Phoenix Rising Football Club,  2014 yılında Arizona United Futbol Kulübü adıyla kurulmuştu. 6,200 seyirci kapasiteli Arizona Field Tempe'de maçlarını oynayan Phoenix Rising, ABD'nin ikinci ligi USL Championship'te mücadele ediyor. Didier Drogba'nın transferiyle adını duyuran Phoenix Rising, kısa tarihinde henüz dikkat çeken bir başarıya ulaşamadı. Phoenix Rising FC, ilk 3 haftası geride kalan ligde 3 beraberlik elde etti.


Mustafa Cengiz'in Phoenix Rising açıklamaları:


"Galatasaray'ın Ali Sami Yen'den bu yana sahip olduğu şanlı tarihi, diğer bütün yönetimlerimiz gibi biz de sürdürmeye çalışıyoruz. Dünyanın en tepesine doğru yürüyüşüne devam etmeye çalışıyoruz. Bu bağlamda sevgili Berke kardeşim hem futbol dostu hem Türkiye hem de Galatasaray aşığı bir kardeşimiz. Amerika'daki Galatasaray bağlantısını sağlayacak. Nice Kulübü Başkanımız Sayın Alex ile de kıta Avrupası'ndaki futbolda stratejik iş birliği planlıyoruz, Amerika dahil. Biliyorsunuz daha önce Manchester City ile bu tip bir kontak kurduk. Onu geliştireceğiz. Zaman ve zemin buldukça bu ilişkileri geliştireceğiz. Bize fırsat verildikçe bunları Galatasaray Camiası adına hayata geçireceğiz. Nice kulübünün sevgili Başkanına bu ziyaret için teşekkür ediyorum. Sevgili Berke'ye de bu özgün ve kişisel çabaları için çok çok teşekkür ediyorum. Kulübün yönetiminde yer alan Amerika'nın önde gelen iş adamları da Türkiye'ye geldi. Çoğu ilk defa Türkiye'yi ziyaret ediyor. Çoğu çok büyük iş adamları, sanayiciler. Onların Galatasaray'a olan bu ilgisi bizi mutlu ediyor. Biz de camiamızın bu gücüne ve durumuna tercüman olabiliyorsak ne mutlu bize."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)