comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Semih Özsoy'a: 'Açıklamaları suç niteliğinde!'

15 Nisan 2019, Pazartesi 18:54
Galatasaray'dan Semih Özsoy'a: 'Açıklamaları suç niteliğinde!'

Galatasaray kulübü, Fenerbahçe Başkan Vekilİ Semih Özsoy'un açıklamalarına sert bir cevap verdi. 

FutbolArena - Galatasaray kulübü Fenerbahçe derbisinin ardından Semih Özsoy'un yaptığı açıklamalara sert cevap verdi. 

Yazılı açıklama şu şekilde:
Fenerbahçe Spor Kulübü 2. Başkanının, 14 Nisan Pazar günü oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin ardından yaptığı mesnetsiz açıklamalar, sadece Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Talimatı'na göre değil, daha önemlisi Türk Ceza Kanunu'na göre suç niteliğindedir.

Galatasaray Spor Kulübü'nün temelleri; demokrasi, insan hakları ve Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetimizin temel değerleri üzerine inşa edilmiştir. Rakip takım 2. Başkanının; sorumsuz, eleştiri sınırlarını aşan söylem ve iftiraları hakkında kulübümüz tarafından gerekli hukuki girişimler yarın başlatılacaktır. Galatasaray'ın adını bir terör örgütü ile ananların kendi geçmişlerine bakmalarını tavsiye ederiz.

GALATASARAY'DAN YENİ AÇIKLAMA: "KARA PAZAR"
 

14 Nisan Pazar günü Fenerbahçe ile oynadığımız derbinin hakemi Ali Palabıyık, basiretsiz ve taraflı kararlarıyla maçın sonucuna doğrudan tesir etmiştir.

Maçın sona ermesiyle birlikte başta Türkiye Futbol Federasyonu olmak üzere ilgili kurullar nezdinde gerekli girişimler başlatılmıştır. Bu çerçevede söz konusu makamlar tarafından gerekli adımların atılmasını ivedilikle beklemekteyiz.

Ayrıca, VAR sisteminin uygulandığı bazı ülkelerde olduğu gibi Fenerbahçe-Galatasaray maçının VAR kayıtlarının açıklanmasını da Türkiye Futbol Federasyonu'ndan bir kez daha talep ediyoruz.

Saha içinde ve saha dışında kurulan tuzaklara, iftiralara rağmen, şampiyonluk yürüyüşümüz kararlılıkla devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


SEMİH ÖZSOY NE DEMİŞTİ?
Fenerbahçe Başkan Vekili Semih Özsoy, Galatasaray derbisinin ardından Fatih Terim'in "Bizim Kadıköy'de güzel anılarımız var." sözleri üzerine "Başkanımız ve yöneticimizin FETÖ iftiralarından dolayı hapiste oldukları dönemde burada aldıkları 1 şampiyonluk var. Bir daha öyle bir şey olmayacağına göre, bir daha da bunu göremeyecekler." dedi. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Arenası (20 Temmuz 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.