comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Rosier tepkisi: "Terbiye dışı ifade"

03 Ağustos 2021, Salı 19:43
Galatasaray'dan Rosier tepkisi:

Galatasaray Yönetim Kurulu Sözcüsü Remzi Sanver, gündeme dair açıklamalarda bulunurken, Beşiktaşlı futbolcu Rosier'in instagram paylaşımıyla ilgili de konuştu. 

FutbolArena - Galatasaray Yönetim Kurulu Sözcüsü Remzi Sanver, gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

"DEĞERLİ SPORCULARIMIZ ARDA TURAN VE OĞULCAN'IN YANINDAYIZ! ÇİRKİNLİK AKAN HABER"
Çok üzücü ve kamuyouna yansıyan ayıpladığımız gelişme oldu. Sadece kendimizle ilgili konu olsaydı dile getirmeye utanırdık. İnsan hakları, özgürlük ve özel hayatın dokunulmazlığıyla alakalı bir konu. İsmini zikretmek istemediğim medya kuruluşu tarafından değerli sporcularımız Oğulcan Çağlayan ve Arda Turan'ın özel hayatlarına saldırı teşkil eden haber yapıldı. Her tarafından çirkinlik akan bu davranışı kınıyor, manen ve hukuki destek açısından değerli sporcularımızın yanındayız. 

"GENÇ SPORCUNUN AHLAKİ OLGUNLAŞMASINI DEĞERLİ RAKİBİMİZ BEŞİKTAŞ'A EMANET EDİYORUZ"

Bir sporcunun sosyal medyada sayın Fatih Terim'i ima ederek kullandığı terbiye dışı ifadelere de değineceğim. Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim demişti. Genç sporcunun ahlaki olgunlaşmasını mensubu olduğu değerli rakibimiz Beşiktaş'a emanet ediyoruz. 

"ESKİ YÖNETİMİN DİSİPLİN KURULUNA SEVKEDİLMESİ"

Adalet dağıtan kurulların yönetimden bağımsızlığı meselesine değinmişken, kulübümüz içerisindeki gelişme hakkında bilgi arz etmek isterim. Tüzüklerimize göre Mayıs sonunda yapılması gereken seçimin ertelenme kararına imza atan geçen dönem yönetim kurulu üyelerimiz ve başkanımız da vardır. Bu davranışlarının tüzüklerimize göre disiplin yaptırım gerektiğini düşen bazı üyelerimiz, tüzüğün 110. maddesinin kişisel başvuru hakkını kullanarak Disiplin Kuruluna başvurmuştur. 

"TFF'NİN İBRA OYLAMASI"

TFF'nin geçtiğimiz döneminin ibra oylamasındaki tavrımızdan bahsetmek istiyorum. Elimizde TFF'nin mali açıdan aklanmamasına dair bulgu olmadığından olumsuz oy kullanmadık. Diğer yandan TFF uygulamalarının bizde uyandırdığı sayısız 

"DÜNYANIN EN ÖNEMLİ VE GÜÇLÜ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN BİRİYİZ"

Geçmiş dönemin değerlendirmesinde çekimser kaldık. Bu tavrımız eleştirebilir. Siyasi endişelerle olumsuz oy vermediğimiz yönündeki bazı beyanlardan üzüntü duyduk. Niye böyle bir izlenim uyandırdığımızı kendimze de sormalıyız. Sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en önemli ve güçlü sivil toplum örgütlerinden biriyiz. ,

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!