comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Oğulcan Çağlayan açıklaması! 'Hukuka aykırı'

04 Ağustos 2021, Çarşamba 14:20
Galatasaray'dan Oğulcan Çağlayan açıklaması! 'Hukuka aykırı'

Galatasaray'da Oğulcan Çağlayan'ın durumuyla ilgili açıklama yapıldı.

FutbolArena - Galatasaray Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir, Oğulcan Çağlayan ile ilgili Tahkim Kurulu'nun verdiği karar hakkında açıklamalarda bulundu.

"HUKUKA AYKIRI BİR KARARDIR"
"Sözleşmesinin bitimine 6 ay kala oyuncunun haksız bir şekilde sözleşmesini feshettiği söyleniyor ama bütün bir yılın tazminatı isteniyor. Böyle bir şey hukuka aykırı. Hem kulübümüz hem de oyuncumuz Bölge İdari Mahkemesi'ne başvuru yaptık. Oğulcan Çağlayan hakkında verilen karar, hukukun temel prensiplerine aykırıdır. Nihayetinde dün ret kararı verildi. Hukuki süreç devam ediyor, kesinleşmiş bir karar yokken bu yönde bir karar çıkamasını bekliyorduk. Hukuka uygun olan budur. Fakat çok ilginç bir şekilde oy çokluğuyla başvurumuz reddedildi."

"TÜRK HUKUK TARİHİNDE KARA BİR LEKE"

"Oy çokluğu ile açıklanan kararın aynısı bize neden oy birliği olarak gönderildi. Hangi arada muhalif üyeler ikna edildi? Bu karar, Türk hukuk tarihine kara bir leke olarak geçecektir. Kesinleşmiş bir yargı kararı yokken transfer yasağı konuldu. Bu kurulun aldığı bir karar sağlıklı olabilir mi? Bu bir hukuk garabetidir. Kim talimat verdi? Hangi eller bu karara dokundu? Galatasaray'a karşı bu kumpası kim kurdu?"

"TAHKİM KURULU DERHAL İSTİFA ETMELİDİR"

"Oğulcan Çağlayan, Galatasaray'ın futbolcusudur. Hiç kimse Galatasaray futbolcusunun hakkını yiyemez. Biz adaleti kendimiz için istemiyoruz. Galatasaray olarak Tahkim Kurulu'nun derhal istifa etmesini istiyoruz. Görevi kötüye kullanmaktan en kısa sürede savcılığa şikayet başvurusu yapacağız. Kulübümüz ve oyuncumuzun uğradığı zararlar nedeniyle de bütün hukuki yollara başvuracağız. Biz artık bu adaletsiz düzene bir dur diyeceğiz. Bir insanın anayasa ile güvence altına alınmış olan çalışma hakkını elinden alıyorsunuz. Tahkim Kurulu'nun istifa etmesini istiyoruz. Bu arkadaşların zaten görevi bitecek. Bitmeden önce bizden rövanş almaya çalışıyorlar."

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!