comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Nzonzi'ye para cezası

14 Aralık 2019, Cumartesi 13:40
Galatasaray'dan Nzonzi'ye para cezası

Galatasaray'da kadro dışı bırakılan Steven Nzonzi'ye para cezası da verilecek.

FutbolArena - Süper Lig'in 15. haftasında Ankaragücü ile karşılaşacak olan Galatasaray'da Steven Nzonzi kadro dışı bırakıldı. Galatasaray'da disiplinsiz davranışları ve ciddiyetsiz tavırları sonrasında kadro dışı bırakılan Fransız oyuncu bununla kurtulamayacak.
 

Galatasaray Haberleri 14 Aralık 2019


Galatasaray'ın dün akşam yaptığı son antrenmanda Fatih Terim'in kendisine yedek takımda yer verdiği için bir anda çalışmayı terk eden ve izin almadan idmanı bırakan Nzonzi'ye para cezası da verilme kararı alındı. Ocak ayında Nzonzi ile yollarını ayırmaya hazırlanan Galatasaray yönetim kurulu,  kulüp hukukçuları ile de görüştükten sonra Nzonzi'ye yüklü bir para cezası kesecek.
 

Nzonzi'nin kadro dışı bırakılma sebebi ne?


Galatasaray'a sezon başında büyük umutlarla gelen Nzonzi'nin son dönemdeki performansının yanı sıra lakayıt davranışları, teknik direktör Fatih Terim'in istek ve taktiklerine karşı gereken ciddiyeti göstermemesi teknik heyetin sabrını taşırdı. 

"BEN 30 MİLYON EURO'LUK FUTBOLCUYUM"
Nzonzi'nin özellikle 5-0 kaybedilen son PSG maçında oyundan alındıktan sonra sergilediği hal ve hareketler teknik heyetin sabrını taşırdı. Antrenmanlarda sık sık teknik direktör Fatih Terim'in isteklerine gereken ciddiyeti göstermediği öğrenilen Nzonzi'nin, mutlu olmadığı ve birçok kez "Ben 30 milyon euroluk futbolcuyum." söylemiyle kendisini Galatasaray'ın üzerinde görmesinin ardından son antrenmandaki disiplinsiz tavırları devam edince kadro dışı bırakıldı. 

ROMA KULÜBÜ VE MENAJERİYLE GÖRÜŞÜLÜYOR

Galatasaray yönetimi Ocak'ta Nzonzi ile yollarını ayırmak isterken, Roma kulübü ve oyuncunun menajeriyle görüşmelere başladı. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!