comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan muhteşem gelir

28 Eylül 2017, Perşembe 11:01
Galatasaray'dan muhteşem gelir

Galatasaray yönetimi kurduğu yeni kadronun meyvelerini forma, loca ve bilet satışlarından toplamaya başladı.

FutbolArena - Galatasaray, yenilenen kadrosu ile Süper Lig'in ilk 6 haftası itibari ile topladığı 16 puan ile liderlik koltuğunda otururken, sahada oynanan oyun Galatasaray taraftarlarını fazlası ile memnun etmiş durumda.


Galatasaray taraftarı sayesinde para basıyor


Galatasaray yönetimi bu sezon yaptığı transfer harcamaları nedeni ile özellikle Divan Kurulun'da eleştiri almıştı. Sarı kırmızılı takımda Dursun Özbek bu eleştirilere yapılan transferlerin dönüşünü alacaklarını belirterek savunmuştu.

LOCA OPERASYONU BAŞARI İLE SONUÇLANDI
Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Sarı kırmızılılarda 6 haftalık başarı paraya dönüştü. Kombinelere gösterilen yoğun ilginin ardından stattaki localar da satıldı. G.Saray böylece bonservis giderleriyle oluşan 20 milyon Euro'luk açığın büyük bölümünü kapattı.

FORMA VE LOCA SATIŞLARI İLE FARKI KAPATTI

Yeni sezon öncesi takıma büyük yatırım yapan Galatasaray hem sportif hem de ekonomik anlamda bunun getirisini almaya başladı. 2017-18 sezonunda 10 yabancı takviyesi yaparak kadrosunu güçlendiren ve 16 puanla lider olan Galatasaray'ın bu sezonki gelir ve gider hesaplamasında 20 milyon Euro'luk (84 milyon TL) bir açık vardı. Sarı kırmızılı kulüp forma satışları ve başarı gelirleri olmadan sadece tribün geliri ile bu farkı büyük ölçüde kapatmayı başardı.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)